04:23 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2169
 • RUB90.0154
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Trečiadienį Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pranešė, kad visa šalies vyriausybė atsistatydina

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė vyriausybės vadovo postą Federalinės mokesčių tarnybos vadovui Michailui Mišustinui, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Kremliaus spaudos tarnybą.

  Pažymima, kad Rusijos vadovas surengė susitikimą su Mišustinu ir pasiūlė jam ministro pirmininko pareigas.

  "Gavęs sutikimą, jis pateikė Mišustino kandidatūrą į ministro pirmininko postą svarstyti Valstybės Dūmoje", — sakoma spaudos tarnybos pranešime.

  Anksčiau Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pareiškė, kad vyriausybė atsistatydina pilna sudėtimi. Valstybės vadovas paprašė vyriausybės vykdyti savo pareigas iki naujojo kabineto sudarymo ir pasiūlė Medvedevui Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo postą.

  Vladimiras Putinas ir Dmitrijus Medvedevas, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Дмитрий Астахов

  Trečiadienį Putinas perskaitė metinį pranešimą Federalinei asamblėjai. Kalbos metu Rusijos vadovas pasiūlė keletą naujovių. Visų pirma, jis teigė, kad Valstybės Dūmai gali būti suteikta teisė tvirtinti Rusijos Federacijos ministro pirmininko, ministro pirmininko pavaduotojų ir federalinių ministrų kandidatūras. Prezidentas privalės tvirtinti iškeltas kandidatūras, tačiau jis turės teisę juos atleisti už pažeidimus ir dėl pasitikėjimo praradimo.

  Tuo pat metu, kaip pabrėžė Putinas, Rusija turėtų išlikti tvirta prezidentine respublika ir valstybės vadovas turėtų išlaikyti teisę atleisti aukšto rango pareigūnus dėl to, kad jie nevykdė savo pareigų arba neteko pasitikėjimo.

  Dar šia tema

  Vokietijos ekspertas pakomentavo Rusijos vyriausybės atsistatydinimą
  Konstitucijos pataisos, vyriausybė ir vieta pasaulyje: Putino pranešimo temos
  Tegai:
  Michailas Mišustinas, ministras pirmininkas, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos