05:55 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Legendinis žvalgybininkas Aleksejus Botjanas pažymėjo, kad vokiečių generalinis planas "Ost" buvo greita ir visiška lenkų germanizacija, kuri turėjo sunaikinti Lenkijos valstybingumą, atimant iš žmonių kultūrą, išsilavinimą

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Dokumentai, liudijantys, kad pokario metais TSRS aktyviai padėjo atkurti Lenkijos liaudies ūkį, sudarydami sąlygas jos kultūros ir tradicijų išsaugojimui, trukdo šiuolaikinės Lenkijos žmonėms, norintiems perrašyti istoriją, sakė legendinis žvalgybininkas, Rusijos didvyris Aleksejus Botjanas, kuris vadovavo Lenkijos Krokuvos išgelbėjimo nuo nacių sunaikinimo operacijai 1945 metų sausio mėnesį.

  "Reikalas tas, kad tokia medžiaga yra labai nepatogi tiems, kurie nori savaip perrašyti istoriją", — interviu RIA Novosti paaiškino 102 metų amžiaus buvęs TSRS užsienio žvalgybos tarnybos veteranas.

   "Sovietų Sąjunga ne tik padėjo išlaisvinti Lenkiją, išsaugoti jos turtingą kultūrą, tradicijas, bet ir atkurti šalies liaudies ūkį. Lenkijoje nebuvo nė vienos pramonės, kurios nepadėjo atkurti TSRS specialistai", — pridūrė Botjanas.

  Jis pažymėjo, kad vokiečių generalinis planas "Ost" buvo greita ir visiška lenkų germanizacija, kuri turėjo sunaikinti Lenkijos valstybingumą, atimant iš žmonių kultūrą, išsilavinimą.

  "Tai yra, buvo kalbama apie tai, kaip paversti okupuotos Lenkijos teritorijos gyventojus tikrais beteisiais vergais. O tuos, kurie nebuvo tinkami šiems tikslams, buvo planuojama sunaikinti", — teigė žvalgybininkas.

  "Tokius dalykus reiktų atsiminti ir apie juos aktyviai kalbėti. Netrukus bus švenčiamos 75-osios mūsų pergalės su kitų šalių tautomis metinės. Ir mes turime ją atitverti nuo visų melų", — pabrėžė Botjanas.

  Sausio 19 dieną minimos 75-osios metinės, kai Raudonoji armija išlaisvino Lenkijos miestą Krokuvą. Vokiečių vadovybė norėjo jame įrengti spąstus, užtvindydama Krokuvą kartu su sovietų kareiviais ir jos gyventojais. Tokiems nežmoniškiems planams nebuvo lemta išsipildyti dėl operacijos, kurią atliko grupė, kuriai vadovavo leitenantas Aleksejus Botjanas. Už tai 2007 metais jam buvo suteiktas Rusijos didvyrio titulas.

  Anksčiau Lenkijos Seimas priėmė rezoliuciją, kurios autoriai tvirtina, kad Antrasis pasaulinis karas prasidėjo dėl dviejų totalitarinių valstybių — hitlerinės Vokietijos ir Tarybų Sąjungos — kaltės. Deputatų teigimu, sudarius "gėdingą" Molotovo-Ribentropo paktą, Lenkija ir Vidurio bei Rytų Europos valstybės tapo pirmomis abiejų totalitarinių režimų aukomis.

  Taip pat Lenkija labai nepatenkinta neseniai paskelbtu Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimu, kuriame teigiama, kad Adolfas Hitleris 1938 metais siūlė Varšuvai ištremti žydus į Afriką, o Lenkijos ambasadorius Vokietijoje Juzefas Lipskis su tuo sutiko ir pasiūlė pastatyti jam už tai paminklą. Anksčiau Putinas Lipskį pavadino "niekšu ir antisemitine kiaule".

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lenkija sovietų kareivius pavertė "okupantais"
  Rusija paragino Lenkiją išmokti Ruzvelto žodžius apie TSRS indėlį į pergalę
  Kas sutrypė šviesias lietuvių mintis ir užgrobė valdžią 1991-ųjų sausio 13-ąją?
  Tegai:
  karas, Lenkija, TSRS

  Svarbiausios temos