07:42 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kandidatas į Rusijos vyriausybės vadovus dar neskelbia konkrečių pavardžių, tačiau žada esminius pokyčius ministrų sudėtyje bei tvirtina, jog reikalinga institucinė reforma

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Susitikime su komunistų partijos frakcija kandidatas į Rusijos ministro pirmininko pareigas Michailas Mišustinas pažadėjo reikšmingus pokyčius tiek vyriausybės sudėtyje, tiek struktūroje, RIA Novosti sakė Valstybės Dūmos deputatas Aleksejus Kornijenka.

  "Jis sakė, kad įvyks rimtų, kardinalių pokyčių, tačiau jis dar nepateikė jokių vardų <...> Jis sakė, kad pakeis vyriausybės struktūrą, radikaliai pakeis ministrus, tačiau kol kas jis nenurodė pavardžių", — teigė deputatas.

  Nepaisant to, Kornijenka padarė prielaidą, kad svarstant Mišustino kandidatūrą Valstybės Dūmoje, kažkas jau paaiškės apie būsimą vyriausybės sudėtį.

  Susitikęs su "Vieningosios Rusijos" deputatais Mišustinas pabrėžė institucinių reformų būtinybę.

  "Mes turime gana stabilią situaciją, nes turime padorų Rusijos nacionalinis gerovės fondą, nes visi aukso ir valiutos ištekliai yra gana gerai stabilizuoti makroekonominėje situacijoje, žinote, infliacija, manau, neviršys 4%. Tai akivaizdu. Ir, žinoma, pirma, ką reikia padaryti, tai rimtai įsitraukti į institucines reformas", — sakė Mišustinas.

  Trečiadienį ankstesnis ministrų kabinetas, kuriam vadovavo Dmitrijus Medvedevas, paskelbė atsistatydinantis. Tai atsitiko po to, kai prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė pranešimą Federalinei asamblėjai, kuriame jis išdėstė keletą esminių Konstitucijos pakeitimų. Taigi, jis pasiūlė pavesti Valstybės Dūmai ne tik derinti, bet ir patvirtinti premjero kandidatūrą.

  Vėliau Putinas pasiūlė vyriausybės vadovo postą perimti Federalinės mokesčių tarnybos vadovui Michailui Mišustinui. Šiandien Valstybės Dūma turėtų apsvarstyti jo kandidatūrą. Anksčiau Mišustinas jau susitiko su frakcijų "Vieningoji Rusija", Liberalų demokratų partijos, Komunistų partijos ir "Sąžininga Rusija" atstovais. Visose derybose dalyvavo Parlamento Žemųjų rūmų pirmininkas Viačeslavas Volodinas.

  Tegai:
  Michailas Mišustinas, vyriausybė, Rusija

  Svarbiausios temos