15:11 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Lavrovas prieš Sputnik Estija darbuotojus nukreiptus veiksmus laiko keliančiais pasipiktinimą, be to, patvirtino, jog atitinkamų ES struktūrų tylėjimas ir tai, kad Briuselis nereagavo į Sputnik priespaudą Estijoje, glumina Maskvą

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Talino veiksmai prieš Sputnik Estija darbuotojus kelia pasipiktinimą, o ES neveiklumas šiuo klausimu — dar viena ES reputacijos dėmė, kasmetinėje spaudos konferencijoje pareiškė laikinai einantis Rusijos užsienio reikalų ministro pareigas Sergejus Lavrovas.

  "Kalbant apie konkrečius veiksmus, susijusius su Sputnik, manau, tai kelia pasipiktinimą. Mes kiekvieną dieną reikalaujame, kad ESBO reaguotų. Iš Europos Tarybos nuskambėjo tam tikra kone smerkianti tirada. Atkreipiame Europos Sąjungos dėmesį, kad būtent jos nariai pasisako klausimais, kurie prieštarauja Europos deklaruojamoms, puoselėjamoms vertybėms. Tai, kad ES nieko negali padaryti, yra dar viena jos reputacijos dėmė. Mes jau matėme labai daug tokių dėmių", — cituoja Lavrovą RIA Novosti.

  Gruodį Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir sienos apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti baudžiamąjį bylą prieš juos, jei jie nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia" iki šių metų sausio 1-osios.

  Šie veiksmai neva pateisinami nuo 2014 metų kovo 17 dienos Europos Sąjungos taikomomis sankcijomis daugeliui fizinių ir juridinių asmenų, galimai susijusių su Ukrainos įvykiais.

  Tačiau ES sankcijos buvo įvestos ne prieš MIA "Rossija segodnia", į kurią įeina Sputnik, bet asmeniškai prieš agentūros generalinį direktorių Dmitrijų Kiseliovą.

  Estijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Urmas Reinsalu ketvirtadienį RIA Novosti sakė, kad jo šalis vykdo ES sankcijų politiką ne prieš Sputnik, o atsižvelgdama į Kiseliovui nustatytas asmenines sankcijas.

  Sputnik Estija žurnalistai buvo priversti tai padaryti, o Sputnik Estija tinklalapis nuo sausio 1 dienos perėjo prie darbo nepaprastuoju režimu.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)
  Tegai:
  Estija, Sputnik, MIA "Rossija segodnia", Sergejus Lavrovas, Rusija

  Svarbiausios temos