19:22 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Sergejus Lavrovas pasmerkė paminklų sovietų kariams — Europos išvaduotojams nugriovimą, taip pat paragino pradėti dialogą, paremtą archyviniais dokumentais

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Varšuva bando įtikinti Vakarų šalis, kad sausio 23 dieną Jeruzalėje vyksiančiame Pasauliniame Holokausto forume jos propaguotų Lenkijos požiūrį į Antrojo pasaulinio karo rezultatus, pareiškė laikinai einantis Rusijos užsienio reikalų ministro pareigas Sergejus Lavrovas spaudos konferencijoje, skirtoje 2019 metų Rusijos diplomatijos veiklos rezultatams, praneša RIA Novosti.

  Pasak jo, "bandymai apšmeižti mūsų šalį, atsižvelgiant į Antrojo pasaulinio karo rezultatus, Antrojo pasaulinio karo priežastį, ir bandymai panaudoti šį melą, siekiant šiandien susilpninti Rusijos pozicijas tarptautinėje arenoje, bus tęsiami".

  Apie Holokausto aukų atminimą

  "Kitą savaitę Jeruzalėje vyks tarptautinis renginys, skirtas Holokausto aukų atminimui. Jame dalyvaus prezidentas Vladimiras Putinas. Ir mes tikrai žinome, kad mūsų kolegos iš Lenkijos, nors prezidentas (Andžejus) Duda paskelbė, kad į jį nevyks, bando įtikinti šio renginio dalyvius iš Vakarų, įskaitant JAV ir kai kuriuos Europos lyderius, kad savo kalbose jie išreikštų Lenkijos požiūrį į Antrąjį pasaulinį karą", — pareiškė Lavrovas.

  "Tokie metodai yra visiškai nepadorūs, atsižvelgiant į renginį, kuriame jie gali bandyti tai padaryti", — pabrėžė Lavrovas.

  Forumas skirtas 75-osioms metinėms, kuomet sovietų kariuomenė išlaisvino nacių koncentracijos stovyklą Aušvice 1945 metų sausio 23 dieną. Dalyvauti renginiuose, kurių pagrindinė dalis vyks Jeruzalės muziejuje "Jad Vašem", pakviestos delegacijos iš dešimties pasaulio šalių. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kurį į Jeruzalę pakvietė Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas, kaip tikimasi, ne tik dalyvaus tarptautiniame forume, bet ir Leningrado blokadininkų paminklo atidarymo ceremonijoje centriniame Jeruzalės parke.

  Apie paminklų sovietų kareiviams nugriovimą

  "Aš visiškai pritariu tiems, įskaitant Čekijos prezidentą Milošą Zemaną, kurie pasisako prieš to karo paminklų sunaikinimą", — pasakė Lavrovas.

  Jis apgailestauja, kad jo kolegos iš Lenkijos griaudami paminklus pateikia argumentus, esą Lenkija neįsipareigojo išsaugoti paminklus, kurie stovi ne kapinėse, o pasirengusi apsaugoti tik tuos memorialus, kurie pastatyti laidojimo vietose.

  "Tai yra tam tikras smulkmeniškumas. Jei mes taip žiūrėsime į šį klausimą, greičiausiai, prarasime žmogiško padorumo jausmą", — įsitikinęs jis.

  Apie neonacizmą Europoje

  Sergejus Lavrovas mano, kad ES šalys bando perrašyti Antrojo pasaulinio karo rezultatus. Ypatingą stropumą čia rodo Baltijos šalys. Lavrovas įsitikinęs, kad bandymai apšmeižti Rusiją bus tęsiami.

  Jis taip pat pažymėjo, kad tarptautinės organizacijos kasmet priima rezoliucijas, smerkiančias nacizmo šlovinimą.

  "Kaip mes galime reaguoti į tai, kad neonacizmas klesti ES? Mes galime tik sugėdinti juos. Ką mes ir darome", — apibendrino Lavrovas.

  Dar šia tema

  Putinas ir Lenkija: kas iš tikrųjų klastoja istoriją
  Politologas: Baltijos šalys ir Lenkija nori perrašyti istoriją, kad įsiteiktų JAV
  Lietuvoje klesti "istorijos politika": Povilo Plechavičiaus atvejis
  Ekspertas: Lenkija sovietų kareivius pavertė "okupantais"
  "Iš vieno siaubo į kitą": Rusijoje rastas vokiečių kareivio laiškas
  Tegai:
  sovietų kariai, Didysis Tėvynės karas, Rusija, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos