22:02 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Varšuva seniai vykdo savo istorinę politiką, tačiau Maskva ir toliau pateiks faktus, mano ekspertas Aleksejus Zudinas

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkijos vadovybės pozicija dėl Antrojo pasaulinio karo istorijos nėra naujiena, interviu Sputnik radijui sakė politikos analitikas, Socialinių, ekonominių ir politinių studijų instituto ekspertų tarybos narys Aleksejus Zudinas.

  Raudonosios armijos karių memorialas
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Dabartinė Lenkija jau seniai pasirinko "absoliučios aukos" poziciją, ji seniai nusprendė, kad jai visi yra skolingi. Ji jau seniai laikosi savo istorijos versijos. Nauja šioje situacijoje yra tai, kad Rusija pirmą kartą pradėjo energingai atsakinėti į lenkų fantazijas, tarp kitko, aukščiausiu — prezidentiniu — lygiu", — sakė jis.

  Anot Zudino, susiklosčiusioje situacijoje svarbi Rusijos prezidento Vladimiro Putino išreikšta pozicija.

  "Mes niekam nieko neturime įrodyti. Mes tiesiog teiksime faktus, ir kuo toliau, tuo daugiau", — padarė išvadą ekspertas.

  Lenkijos ministro pirmininko Mateušo Moravieckio straipsnis apie Antrąjį pasaulinį karą — tai "tikra savižudybė", pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Zacharova. Įrašas paskelbtas jos Facebook paskyroje.

  Anot diplomatės, Lenkijos politiko publikacija — tai "eilinis nusikalstamas bandymas perrašyti Antrojo pasaulinio karo istoriją".

  Anksčiau Moravieckis savo straipsnyje apkaltino Rusiją bandymu suklastoti istoriją ir pareiškė, kad Aušvico koncentracijos stovykla galėjo būti išlaisvinta šešiais mėnesiais anksčiau, tačiau "sovietų armija apsistojo 200 kilometrų nuo Aušvico ir atidėjo puolimą". Jis taip pat pareiškė, kad Maskva "neišlaisvino Varšuvos".

  Dar šia tema

  "Iš vieno siaubo į kitą": Rusijoje rastas vokiečių kareivio laiškas
  Istorikas paaiškino, kodėl nemažai šalių bando suklastoti istoriją
  Istorikas apkaltino Lenkiją gėdingu Antrojo pasaulinio karo rezultatų klastojimu
  Tegai:
  istorija, Antrasis pasaulinis karas, Lenkija, Rusija

  Svarbiausios temos