12:09 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Aleksandro Diukovo teigimu, be gydytojų, tie patys kareiviai, kurie prieš metus dalyvavo išlaisvinant Leningradą, dalyvavo ir Aušvico išlaisvinime, tarp jų buvo ir nemažai leningradiečių

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Apgulto Leningrado gydytojai gydė išgyvenusius Aušvico kalinius, todėl jiems pavyko žymiai sumažinti mirštamumą, RIA Novosti sakė istorinės atminties fondo direktorius, Rusijos mokslų akademijos Rusijos istorijos instituto tyrėjas Aleksandras Diukovas.

  "Daugybė istorinių dokumentų rodo, kad apgulto Leningrado gydytojai dalyvavo išlaisvinant Aušvico mirties stovyklą Lenkijoje. Būtent jie organizavo kalinių gydymą, dėl kurio dauguma jų išgyveno", — teigė istorikas.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © AP Photo / Alexander Zemlianichenko

  Jis patikslino, kad be gydytojų, tie patys kareiviai, kurie prieš metus dalyvavo išlaisvinant Leningradą, dalyvavo ir Aušvico išlaisvinime, tarp jų buvo ir nemažai leningradiečių.

  "Šiuo atžvilgiu svarbu pažymėti, kad dviejų didelio masto nacių įvykdytų Holokausto nusikaltimų ir blokados pabaiga įvyksta tą pačią dieną, tik skirtingais metais. 1944 metų sausio 27 dieną Sovietų kariuomenė galutinai pralaužė Leningrado blokadą, o tądien 1945 metais išlaisvino Aušvicą. Tai yra atsitiktinumas, leidžiantis vizualiai parodyti, kaip nacių nusikaltimai yra tarpusavyje susiję", — sakė Diukovas.

  2020 metais minimos 75-osios pergalės prieš fašizmą per Antrąjį pasaulinį karą metinės.

  Dar šia tema

  Valensa paragino Lenkiją pripažinti tiesą apie tai, kas išlaisvino Aušvicą
  Lenkija papasakojo, kaip paminės Aušvico išvadavimo metines
  Aušvice nepriimtos Pergalės muziejaus ir Holokausto centro ekspozicijos
  Tegai:
  Leningrado blokada, Aušvicas

  Svarbiausios temos