02:34 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tyrėjai įsitikinę, kad tarp draugų kilo konfliktas. Tačiau kaltinamojo artimieji ir kolegos tuo netiki, o nužudymas laikomas tragišku atsitikimu

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Irkutsko srityje teismas areštavo 31-erių Sergejų Guseliotovą. Kaip pranešama, jis garaže nušovė tris žmones, tarp jų ir savo geriausią draugą. Tyrėjai tikri, kad tarp draugų kilo konfliktas. Tačiau kaltinamojo artimieji ir kolegos tuo netiki, o nužudymas laikomas tragišku atsitikimu. RIA Novosti pavyko sužinoti tragedijos aplinkybes.

  Gaisras garaže

  Sausio 23-iosios vakarą nežinomas vyras paskambino į Ust-Ilimsko miesto policijos skyrių ir pranešė, kad viename iš kooperatyvo "Orion" garažų žuvo keli žmonės. Jis nepateikė jokių detalių, tačiau teigė, kad įvyko nelaimė.

  "Kai policija įėjo į vidų, pamatė tris apdegusius kūnus, o iš dviejų vis dar rūko dūmai, — RIA Novosti pasakojo teisėsaugos šaltinis. — Kadangi garažas buvo įrengtas kaip automobilių remonto dirbtuvė, kurioje automobiliai buvo reguliariai remontuojami, pirmiausia buvo manoma, kad sprogo dujų balionas".

  Гараж, в котором произошло убийство в Усть-Илимске
  Фото : СУ СКР по Иркутской области
  Garažas, kuriame įvyko žmogžudystė Ust-Ilimske

  Kaip paaiškėjo, vienos iš aukų tėvas, vienos įmonės darbuotojas Olegas Bojarkinas iškvietė policiją. Tą dieną Bojarkinas vyresnysis ir jo sūnus remontavo savo automobilį garaže, priklausančiame šaltkalviui Konstantinui Černobajevui. Jis buvo kartu.

  "Tėvas dirbo taksi vairuotoju ir tam tikru metu išėjo iš garažo, kad atliktų skubų užsakymą", — RIA Novosti pasakoja mirusiojo Bojarkino brolis.

  "Grįždamas atgal jis kelis kartus paskambino Olegui, paskui — Kostei, tačiau jie neatsakė. Grįžęs garaže jis rado tris žuvusiųjų kūnus, o Černobajevo automobilis dingo".

  Atlikus išsamesnį tyrimą paaiškėjo, kad visi trys buvo sušaudyti, paskui buvo apipilti benzinu ir padegti. Tyrėjai spėliojo, kad žudikas pavogė automobilį iš garažo savininko, mašina netrukus rasta viename iš kiemų. Mašinos dokumentai liko salone.

  Константин Чернобаев
  Фото : предоставлено друзьями погибшего
  Konstantinas Černobajevas

  Šaltinio teigimu, lavonai buvo taip apdegę, kad ekspertams buvo sunku juos identifikuoti. Policija netgi įtarė, kad pats Olegas Bojarkinas galėjo būti susijęs su nusikaltimu, kol nenustatė, kad jis yra vienas iš mirusiųjų. Antrasis mirusysis buvo Černobajevas, o trečiasis buvo jų bendras draugas Antonas Tamas. Tyrėjai aiškinosi, kada ir kokiu tikslu jis atvyko į garažą.

  "Broliai amžiams"

  Buvo iškelta baudžiamoji byla pagal straipsnį "Dviejų ar daugiau asmenų nužudymas". Netrukus pasirodė pirmasis įtariamasis — 31-erių metų vienos iš vietinių įmonių vairuotojas Sergejus Guseliotovas. Anot kolegų, kitą rytą po nužudymo jis paskambino į darbą ir pasiėmė atostogų savo sąskaita. Kaip paaiškėjo, jis bandė pabėgti. Tačiau po kelių valandų jis buvo sulaikytas.

  "Pasak tyrėjų, sausio 23-iosios vakare keturi anksčiau pažįstami vyrai susitiko vienoje iš miesto garažų, — teigė Irkutsko srities tyrimo komitetas. — Tarp jų kilo konfliktas, kurio metu vienas iš dalyvių išsitraukė ginklą ir kelis kartus šovė į priešininkus, po to jis pabėgo iš įvykio vietos."

  Kaip RIA Novosti pasakojo kaltinamojo pažįstami, šaunamasis ginklas, iš kurio buvo įvykdytos žmogžudystės, priklausė Guseliotovui. Jis buvo aistringas medžiotojas. Pirmadienį Ust-Ilimsko miesto teismas patupdė jį į kalėjimą artimiausiems dviem mėnesiams.

  Антон Тамм
  Фото : предоставлено друзьями погибшего
  Antonas Tamas

  80-aisiais Ust-Ilimske žinia apie trigubą žmogžudystę pasklido labai greitai. Žmonių nuomonės labia skyrėsi: vieni stojo į žuvusiųjų pusę, kiti bandė ginti kaltinamąjį. Be to, pasak vietos gyventojų, žuvęs Tamas ir areštuotas Guseliotovas buvo geriausi draugai.

  "Jie užaugo viename kieme", — pasakoja jaunuolių pažįstama Alevtina.

  "Tada jie kartu persikėlė į Sankt Peterburgą, išsinuomojo butą. Matyt, jie norėjo pasilikti visam laikui, bet netrukus sulaikė Sergejų, mano manymu, už vagystę, ir pasodino į "Kryžių", o Antonas grįžo į tėviškę".

  Po kurio laiko Guseliotovas atvyko į Ust-Ilimską. Jų draugiški santykiai išliko — Sergejaus Tamo vestuvėse jis buvo liudininkas.

  По словам знакомых, Сергей Гуселетов увлекался охотой
  Фото : предоставлено друзьями погибших
  Anot draugų, Sergejus Guseliotovas mėgo medžioti

  "Aš pažįstu Sergejų tik iš teigiamos pusės", — sako kolegė Liudmila Fedina.

  Jos manymu, jis yra malonus, simpatiškas, darbštus ir labai atsakingas, kitaip jis nebūtų dirbęs mechaniku pas juos dirbtuvėse. Visi jo kolegos vis dar šokiruoti to, kas nutiko.

  "Sprendė problemą"

  Šaltinio teigimu, apklausų metu Guseliotovas kelis kartus keitė savo parodymus.

  "Iš pradžių jis sakė, kad kartu su Antonu atėjo į garažą pas Černobajevą išspręsti vienos problemos", — šaltinis pasakojo "RIA Novosti".

  "Tariamai vienas iš ten buvusių buvo skolingas Tamui 100 tūkstančių rublių ir paprašė draugo pagalbos. Tačiau pokalbis nepavyko ir ginklas, kurį Sergejus pasiėmė su savimi, buvo panaudotas."

  Pagal kitą versiją, skolų nebuvo, o Guseliotovas buvo nužudytas dėl įžeidžiamų žodžių, kuriuos jam pasakė kažkas, buvęs garaže. Kolegos ir Sergejaus artimieji mano, kad viskas įvyko dėl Tamo kaltės.

  "Sergejus nuėjo su juo į kažkokį pasirodymą paremti savo draugo, — patikino Fedina. — Antonas nusprendė išgąsdinti savo priešininkus ir pradėjo šaudyti. Guseliotovas bandė atimti ginklą, bet netyčia paspaudė gaiduką ir nužudė draugą".

  Tyrėjai turi išsiaiškinti, ar tai tiesa, ar ne. Tuo tarpu, jei straipsnio kvalifikacija nebus pakeista, Guseliotovui gresia griežta bausmė už trigubą žmogžudystę — kalėjimas iki gyvos galvos.

  Dar šia tema

  Mirtina injekcija. Gydytojai, tapę serijiniais maniakais
  Tegai:
  žmogžužudystė, Rusija

  Svarbiausios temos