13:16 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (285)

  Pasak eksperto, Rusija galėtų atsakyti JAV, pavyzdžiui, įvesdama sankcijas "NASA" Teksase, su kuria dirba Maskva, tačiau atsakyti sunku dėl tarp šalių esančių skirtumų

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Naujose JAV antirusiškose sankcijose nėra nieko naujo, jos atspindi Vašingtono vykdomą politiką Maskvos atžvilgiu, mano Rusijos aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos ir politikos fakulteto dekano pavaduotojas Andrejus Suzdalcovas.

  Sevastopolio panorama, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Pasak Suzdalcovo, JAV sulaukė, kada pradės veikti keleivinis geležinkelis į Krymą.

  "Jie įvedė sankcijas įmonei, kuri veža žmones. Tai nuostabu. Jie juk ne ginklus ar narkotikus veža, o būtent žmones. Bendras (sankcijų) tikslas — JAV manymu, Krymas yra "okupuotas", ir jie veikia pagal senus sprendimus, įstatymus, kurie buvo priimti per Kongresą. Čia jie nieko naujo nepapildo. Tačiau savaime pati tendencija yra nepaprastai nemaloni", — teigė ekspertas RIA Novosti.

  Jis pažymėjo, kad pastaruosius metus-dvejus JAV sankcijos prieš Rusiją dažniausiai susijusios su asmenimis, verslininkais ir vyriausybės atstovais. Taip pat, pasak eksperto, nėra jokio ryšio tarp naujų sankcijų ir artėjančių JAV prezidento rinkimų.

  Pasak eksperto, Rusija galėtų atsakyti, pavyzdžiui, įvesdama sankcijas "NASA" Teksase, su kuria dirba Maskva, tačiau atsakyti sunku dėl tarp šalių esančių skirtumų.

  "Galėtų atsakyti tokiu formatu. Bet ar tai turi prasmę? Žinoma, kad ne. Tačiau amerikiečiai mano, kad tai turi prasmę (sankcijų įvedimas). Tai gali būti laikoma tokiu ritualiniu, sakraliniu dalyku, kad mes (JAV) liekame ištikimi politikai, kad, JAV manymu, 2,5 milijono rusų Kryme būtinai turi tapti ukrainiečiais", — pridūrė Suzdalcovas.

  Trečiadienį JAV įvedė sankcijas aštuoniems Ukrainos ir Rusijos piliečiams bei Rusijos bendrovei "Grand Service Express" — tolimųjų traukinių, gabenančių keleivius tiltu tarp žemyninės Rusijos ir Krymo, operatoriui. Tarp kitų apribojimai buvo taikomi Sevastopolio gubernatoriui Michailui Razvožajevui ir Krymo ministrui pirmininkui Jurijui Gocaniukui. Prieš tai jie buvo įtraukti į panašų Europos Sąjungos sąrašą.

  "Grand Service Express" užsiima keleivių pervežimu tolimojo susisiekimo traukiniais tarp Maskvos ir Sankt Peterburgo, taip pat tapo tolimųjų traukinių, gabenančių keleivius tiltu tarp žemyninės Rusijos ir Krymo, operatoriumi. Pirmasis traukinys į Krymą iš Sankt Peterburgo išvyko 2019 metais gruodžio 23 dieną.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (285)

  Dar šia tema

  Ekspertas įvertino "Forbes" straipsnį apie sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  JAV sankcijos padeda Rusijai didinti naftos eksportą
  Vokietijos verslo sąjungos vadovas mano, kad reikalingas suartėjimas su Rusija
  Tegai:
  Krymas, sankcijos Rusijai, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos