16:15 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė palygino polinkį klaidingai pateikti istoriją su epidemija ir paragino kovoti su ja, kaip žmonija kovoja su pandemijomis

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Istorijos perrašymas ir alternatyvių Antrojo pasaulinio karo versijų primetimas įgavo kritinį pagreitį ir gali sukelti mirtinų pasekmių pasauliniu mastu, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Istorijos perrašymo praktika, neprincipingas sistemingas alternatyvios versijos ar pagrindinės XX amžiaus tragedijos (Antrasis pasaulinis karas — Sputnik) priežasčių primetimas įgavo kritinį pagreitį. Dabar susiduriame su tikru istoriniu virusu, kuris gali sukelti tikrai mirtinų padarinių, galbūt net pasauliniu mastu", — sakė Zacharova.

  Pasak jos, šiandien, sutelkiant dėmesį į politinę konjunktūrą, o kartais tik į savo ambicijas ir asmeninius interesus, bandoma sugriauti pasaulio tvarką, kurios pagrindinis tikslas — vengti pasaulinių karų.

  Zacharova priminė, kad vos prieš 15 metų, kai 2005 metų sausį pirmą kartą buvo paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena, Lenkijos prezidentas nedviprasmiškai pareiškė, kad Aušvico koncentracijos stovyklą išlaisvino sovietų kariuomenė. Jis taip pat pasveikino salėje buvusius išvaduotojus.

  Šiais metais Lenkijos prezidentas net neatvyko į Izraelį per Holokausto aukų atminimo dieną. Savo ruožtu Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis savo vizito Lenkijoje metu Tarybų Sąjungą pavadino viena iš Antrojo pasaulinio karo kaltininkų. Be to, jis paminėjo, kad Aušvicą "išlaisvino" ukrainiečiai.

  Anksčiau JAV ambasada Danijoje Holokausto aukų atminimo dienos proga paskelbė įrašą, kuriame buvo teigiama, kad Aušvico koncentracijos stovyklą išvadavo amerikiečiai. Panašią publikaciją išplatino vokiečių žurnalas "Der Spiegel".

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitikime su veteranais ir viešųjų patriotinių asociacijų atstovais teigė, kad tiesa apie Antrąjį pasaulinį karą užsienyje kartais sąmoningai slepiama valstybės lygmeniu.

  Dar šia tema

  Lietuvą ir Lenkiją išgąsdino Putino pateikta istorinė tiesa
  Pagrindinė Holokausto pamoka, apie kurią pamiršo politikai
  Britų aktyvistas klimato pokyčius lygina su Antruoju pasauliniu karu
  "Užmiršti kariai" vadovas: jei ieškosiu Raudonosios armijos karių, mane įkalins
  "Neleisime atimti pergalės": mitingas Klaipėdos išvadavimo metinių proga
  Tegai:
  Marija Zacharova, Antrasis pasaulinis karas, istorija

  Svarbiausios temos