11:21 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Lenkijos pareigūnas paskelbė "besąlygišką Varšuvos teisę" į Rusijos "kompensacijas" už Antrąjį pasaulinį karą

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova Lenkijos užsienio reikalų viceministro Pavelo Jablonskio pretenzijas dėl repatriacijos iš Rusijos pavadino "sukčiavimu".

  Anksčiau, interviu "Radio Zet", Jablonskis pareiškė apie "besąlygišką Varšuvos teisę" į Rusijos "reparacijas" už žalą, padarytą per Antrąjį pasaulinį karą. Pareigūno teigimu, esant dabartinei politinei situacijai bet kokie bandymai susitarti su Maskva siejami su dideliais sunkumais.

  Savo Facebook puslapyje Zacharova pacitavo Lenkijos diplomato pareiškimą.

  "Pavelai, liaukis sukčiavęs", — parašė Zacharova.

  Ji taip pat išreiškė viltį, kad Lenkijos žiniasklaida sugebės teisingai perteikti šio žodžio reikšmę ir paaiškinti veiksmažodžio etimologiją Jablonskiui.

  Savo ruožtu Valstybės Dūmos komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas tarptautiniams reikalams Dmitrijus Novikovas RIA Novosti komentare pažymėjo, kad Varšuvos pareiškimų absurdo lygis "labai greitai auga". Anot Novikovo, prisiminę, kiek sovietų karių žuvo išlaisvinant Lenkiją nuo nacių, Varšuvos pareiškimai vertinami kaip dar ciniškesni.

  Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas savo Twitter pažymėjo, kad bet kurios reparacijos yra "besąlygiškos" tik pačiai Lenkijai.

  "Grynai lenkiška fantazija, neturinti nieko bendro su tarptautine teise. Šansai: mažesnė už nulį", — rašė politikas.

  Jablonskis nebuvo pirmasis Lenkijos politikas, neseniai palietęs "reparacijų" iš Rusijos temą. Anksčiau Lenkijos valdančiosios partijos "Teisė ir teisingumas" lyderis Jaroslavas Kačinskis teigė, kad Maskva, kaip ir Berlynas, privalo sumokėti Varšuvai "Antrojo pasaulinio karo žalos kompensaciją".

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad tokios Varšuvos pretenzijos yra nepagrįstos ir Lenkija negaus jokių reparacijų iš Rusijos, nes ji neturi į jas teisių. Rusijos teigia, kad kai kurios Europos šalys bando perrašyti istoriją, ir pažymėjo, jog Maskva priešinsis panašiems veiksmams.

  Remiantis Potsdamo konferencijos rezultatais, Lenkijai buvo atlyginta iš Sovietų Sąjungos dalies, gautos iš Rytų Vokietijos. Po kelerių metų TSRS ir Lenkijos Liaudies Respublika sudarė susitarimą, sustabdantį reparacijų rinkimą iš VDR nuo 1954 metų.

  Didžiausios nacistinės Vokietijos mirties stovyklos
  © Sputnik /
  Didžiausios nacistinės Vokietijos mirties stovyklos

  Dar šia tema

  Kaip griaunama Baltijos šalių ideologija: rusofobija ir antisemitizmas žengia koja kojon
  Lietuvą ir Lenkiją išgąsdino Putino pateikta istorinė tiesa
  Zelenskis apkaltino TSRS pradėjus Antrąjį pasaulinį karą
  Estijos parlamentas apkaltino Rusiją bandymu "perrašyti istoriją"
  Lenkijos URM paskelbė, kad turi teisę reikalauti iš Rusijos karinių reparacijų
  Tegai:
  reparacija, Antrasis pasaulinis karas, Lenkija, Rusija

  Svarbiausios temos