21:15 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Politiko įsitikinimu, Stalinas ir toliau dalino Rusijos žemes: "draugas be išsilavinimo nieko nesuprato" ir dalino žemėlapį, pamiršdamas apie Rusijos žmones

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Rusijos liberalų demokratų partijos vadovas Vladimiras Žirinovskis sukritikavo tarybų lyderius Vladimirą Leniną ir Josifą Staliną, kad jie be parlamento patvirtinimo išdalijo Rusijos teritoriją, praneša RIA Novosti.

  "Prieš šimtą metų Leninas Estijai suteikė nepriklausomybę. Jis turėjo teisę? Valstybės vadovas šį klausimą gali išspręsti tik gavęs parlamento pritarimą. Sutikimo nedavė nei vienas Tarybų Rusijos organas. Jis, Liaudies komisarų tarybos atstovas, Suomijai — nepriklausomybę, Estijai, Lietuvai, Latvijai. Ir  pasirašo Kremliuje", — žurnalistams sakė Žirinovskis.

  Rusijos Valstybės Dūmos liberalų demokratų frakcijos vadovas Vladimiras Žirinovskis
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Vėliau, politiko įsitikinimu, Stalinas taip pat toliau platino Rusijos žemes: "draugas be išsilavinimo nieko nesuprato" ir dalino žemėlapį, pamiršdamas apie Rusijos žmones.

  "Nebuvo Estijos ir Latvijos. Lietuva buvo su Lenkija. Talinas — Rusijos miestas Revelis. Tartu — Rusijos miestas Jurjevas. Estijoje tik Talino gabaliukas ir Pernu. Štai ten estai, jų yra 900 tūkstančių ir mes iš jų nieko neatimame. Tai visos Rusijos žemės. Ir tegul Lietuva grąžina Vilniaus kraštą. Vilnius nėra jūsų miestas. Remiantis karo rezultatais, Stalinas jums įteikė: štai tau Klaipėda, štai tau Vilnius, čia jums lenkų žemės, jums, ukrainiečiams — Lvovas. Viską išdalino.  Kazachstanui — Pietų Uralas. Negaila", — sakė Žirinovskis.

  Dar šia tema

  Lenkijos URM paskelbė apie pergalę "istoriniame ginče" su Rusija
  Vokietija įvertino santykių su Rusija perspektyvas
  Tegai:
  žemė, Rusija, Josifas Stalinas, Leninas, Vladimiras Žirinovskis

  Svarbiausios temos