12:20 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos ministras priminė, kad neutralias valstybes, tokias kaip Suomija ir Švedija, NATO "vilioja" į bendras pratybas narystės ES pretekstu

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Rusija reaguos į pavasarį Europoje vyksiančias NATO karines pratybas, interviu "Rossijskaja gazeta" sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  "Žinoma, mes reaguosime į tai. Negalime ignoruoti šių procesų, kurie kelia labai didelį susirūpinimą, tačiau reaguosime taip, kad tai nesukeltų nereikalingo pavojaus", — sakė Lavrovas.

  Rusijos ministras priminė, kad neutralias valstybes, tokias kaip Suomija ir Švedija, NATO "vilioja" į bendras pratybas narystės ES pretekstu.

  "NATO bendradarbiaudami su ES karinėje srityje sugalvojo terminą "karinis Šengenas", kuris reiškia visų transporto arterijų modernizavimą iki pat rytinės Aljanso sienos taip, kad bet kuri didžiausia karinė technika galėtų laisvai pereiti į Rytus. Manau, vien to pakanka suprasti tokių žaidimų keliamus pavojus. Be abejo, mes turime į tai reaguoti", — teigė Rusijos užsienio reikalų ministras.

  Anot jo, "Defender" pratybose, kurios planuojamos balandžio-gegužės mėnesį, be jau Europoje dislokuotų karinių kontingentų, reikia perkelti daugiau nei 30 tūkstančių vienetų amerikiečių technikos ir daugiau nei 20 tūkstančių amerikiečių karių.

  "Iš viso šiose pratybose dalyvauja daugiau nei 40 tūkst. žmonių", — teigė Lavrovas.

  "Tie, kurie provokuoja visiškai nepagrįstas tokio pobūdžio pratybas, nori atsako, kad dar labiau padidintų įtampą. Tačiau svarbus aspektas — viską, ką darome reaguodami į NATO grėsmes mūsų saugumui, darome tik savo teritorijoje. Kaip ir visi mūsų branduoliniai ginklai — mūsų teritorijoje, skirtingai nei Amerikos branduoliniai ginklai", — sakė jis.

  Anksčiau NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad šiais metais suplanuotos plataus masto NATO pratybos "Defender 2020", kurios apimtų JAV kariuomenės perkėlimą į Europą, nebuvo nukreiptos prieš Rusiją. Stoltenbergas teigė, kad tai bus "didžiausias JAV kariuomenės dislokavimas Europoje per pastaruosius 25 metus".

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Vokietija įvertino santykių su Rusija perspektyvas
  VSD paskelbė naują grėsmių Lietuvai vertinimą: didžiausios "grėsmės" — Kinija ir Rusija
  Bundestagas papasakojo, kaip NATO apgavo TSRS valdant Gorbačiovui
  Tegai:
  NATO pratybos, Europa, NATO, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos