12:08 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos užsienio reikalų ministras pripažįsta, kad Maskva ir Kijevas turi daug bendrų ryšių įvairiose srityse, todėl neprieštarautų, jei Zelenskis nuspręstų apsikeisti ambasadoriais

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Rusija neprieštaraus savo ambasadoriaus Kijeve ir Ukrainos ambasadoriaus Maskvoje grąžinimui, sakė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  "Ukrainos pusė atšaukė ambasadorių, grasino nutraukti diplomatinius ryšius. Tačiau vis dėlto atrodo, kad kažkas ten minėjo (prezidento Vladimiro) Zelenskio sprendimo grąžinti ambasadorius tikimybę. Mes neprieštarausime", — sakė ministras interviu "Rossijskaja gazeta".

  Lavrovas pabrėžė, kad net dabartinėmis sąlygomis Rusija ir Ukraina yra glaudžiai susijusios tokiose srityse kaip ekonomika, transportas, humanitariniai klausimai, šeimos ryšiai.

  Ministras pabrėžė, kad neracionalu nuolat sudaryti "tam tikras kliūtis, ar oro, ar geležinkelio transportui, ar tiesiog susisiekimui".

  Lavrovas taip pat kalbėjo apie ryšius su Ukrainos puse.

  Anot jo, daugelis Ukrainos partnerių pragmatiškai bando atkreipti dėmesį į tas problemas, kurios "egzistuoja ir kenkia" ukrainiečiams ir Ukrainai. Tuo tarpu beveik kiekvienas iš jų viešumoje kalba priešingus dalykus, sakė Lavrovas.

  "Matyt, dabar egzistuoja tokia užklausa, kurios negalima įveikti nes yra tokia didžiulė nacionalistų įtaka, įskaitant tuos, kurie žygiuoja su SS vėliavomis miesto gatvėse ir su žibintais", — sakė Rusijos ministras.

  Jis pridūrė, kad Maskva domisi ryšiais su Kijevu.

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo dėl padėties Donbase. Ukrainos valdžia ne kartą kaltino Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus. 2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada priėmė pareiškimą, kuriame Rusija vadinama "šalimi agresore". Rusija neigia Ukrainos pusę ir vadina tai nepriimtina. Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  "Smerkti už ketinimą yra keista". Maskva apgynė įgaliojimus ETPA
  Žiniasklaida papasakojo apie naujas JAV sankcijas "Nord Stream-2"
  Ūmus Erdogano charakteris — Rusijos naudai
  Rusija ir Ukraina pasirašė dujų tranzito sutartį
  Tegai:
  Sergejus Lavrovas, ambasadoriai, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos