06:21 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  RIA Novosti medžiagoje — motociklų lenktynės ant vandens, gastronominiai stebuklai, akmens miškas ir kitos įvairenybės

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Europos viešoji erdvė, jaunimo vakarėliai Kamos krantinėje, vietinių gastro menininkų kūryba — tuos, kas įsivaizduoja Permę kaip Juriato iš "Daktaro Živago" prototipą, nustebins dabartinė Uralo sostinė. Apie tai — RIA Novosti medžiagoje.

  Būtinas kelionių meniu punktas yra "Permės virtuvė". Čia susimaišė visos Uralo etninės ir biologinės įvairovės tradicijos. Ir kiekvienas nacionalinis patiekalas čia turi naują suvokimą. Pavyzdžiui, vietinės "duonos ausys"  yra panašios į koldūnus, tačiau originalios formos ir neįprastu įdaru, pagamintu iš briedžio ar lydekos.

  Домашние пельмени с начинкой из щуки
  © Sputnik / Евгений Одиноков
  Vietinės "duonos ausys"  yra panašios į koldūnaus, tačiau originalios formos ir neįprastu įdaru, pagamintu iš briedžio ar lydekos.

  Maisto gamybos meistrai, užuot panaudoję klasikinį (mėsos) įdarą, įdaro pyragėlius su medumi sumaišytų ridikų įdaru.

  Посикунчики, архивное фото
  © Depositphotos / danilsneg
  Pyragėliai.

  Vienintelis "bet" — virtuvė yra tikrai vietinė. Jei pateksite į Permę, o asiūkliai jau bus pasenę ir netinkami maisto ruošimui, garsiųjų ūgliukų (jaunų asiūklio ūglių) paragauti nepavyks. Nors vargu ar Jus tai nuliūdins dėl kitų patiekalų gausos. Neatsitiktinai ant vieno iš restoranų sienos užrašyta: "Atsipalaiduok, tu esi Permėje!"

  Didingo eurazietiškumo požymiai yra įžvelgiami visur šiame regione. Ir nereikia painioti epinių vietovardžių. Pokča ar Nyrob kaimuose rasite visiškai itališką įprotį gaminti vietinius produktus — pavyzdžiui, sūrius baltus grūzdus, kurie sunkiai telpa į litrinį indą.

  Прохожие на набережной реки Кама в Перми
  © Sputnik / Алексей Филиппов
  Kamos krantinė.

  Po Elovo kaime prie Votkinsko rezervato kukliu kasmetinių žvejybos varžybų pavadinimu "Elovskaya Rybka" slepiasi tikra "žvejybos karštinė", kur gaudomos lydekos, šamai, sterkai.

  Kūrybinė skalė

  Permiečiai "svetingi, svetingi, malonūs, šiek tiek keisti", rašė XIX amžiuje Melnikovas-Pečerskis. Iš malonių keistenybių kategorijos trečiojo tūkstantmečio pradžioje yra atveriamos sociokultūrinės erdvės.

  "Zavod Špagina" projektas yra privalomas punktas turizmo programoje. Įkvėpti europietiškos ir amerikietiškos viešosios erdvės kūrimo praktikos, vietos architektai naujai įrengė remonto dirbtuves ir teritorijas šalia jų.
  Yra erdvių spektakliams, parodoms, koncertams. Pavyzdžiui, vasario mėnesį vyks gastronomijos festivalis ir jaunimo forumas. Dalis pastatų buvo perduota Permės dailės galerijos ir Permės senovės muziejų filialams.

  Дягилевский фестиваль на Заводе Шпагина
  Teatro festivalis "Zavod Špagina" erdvėse.

  Dar vienas "keistas" dalykas yra Permės esplanada, pavyzdinė Europos promenada miesto centre: fontanas, veja dengti bioninių formų paviljonai, sūpynės, sezoniniai lankytini objektai. Žiemą čia stato ledo miestą su ledo aikštele, skaidrėmis, skulptūromis.

  Набережная реки Камы в Перми
  © Depositphotos / ElenaOdareeva
  Kamos krantinė.

  Europos regionas

  Mieste  Osa antros Kamčatkos ekspedicijos pradžioje (1733 m.), tyrinėdamas Amerikos ir Eurazijos sienas, Vitusas Beringas sustojo nakčiai. Šiam įvykiui paminėti skirtas iškilus meno objektas atkurtas medinis jūreivio botas.

  Drąsaus vado dvasią saugo ir bebaimis jaunimas, kasmet atvykstantis į ekstremalaus sporto festivalį "Beringo vandens zona". Atrodo, kad tai normalus Europos pajūrio vakarėlis. Tačiau Kamos vaikinai turi ypatingą pramogą — motociklų lenktynes ​​ant vandens.

  Усьвинские столбы
  Усьвинские столбы

  Akmeninis miškas ant Čusovaja upėskranto ir Usvinsko stulpai yra savotiškas atsakas Graikijos meteorams. Visas rinkinys kalkakmenio, ant kurių yra senovinių koralų, moliuskų atspaudai (prieš daugelį milijonų metų ten buvo jūra).

  Kino filmavimo grupės ne kartą rinkosi šią vietą: "Pirmųjų laikas", "Parmos širdis" ir kitos kino sagos gimė įkvėptos šių vietovių.

  Vandens aplinka

  Krantinių tendencija čia nėra nauja. Net XIX a. Pabaigoje, kai miestai utilitariai naudojo vandens panoramas, Permėje buvo pastatytos krantinės Kamos krantuose. Šiandien vietiniai gyventojai ir turistai įpratę, kad prie upės nuolat vyksta parodos, koncertai, metų projekto "Savaitgalis krantinėje" instaliacijos. Permėje — viename iš ilgiausių Europos miestų (daugiau kaip 70 kilometrų palei upę) jiems visada yra vietos.

  Tegai:
  Rusija, Permė, miškas

  Svarbiausios temos