11:28 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Nuo 2021 metų sausio 1 dienos užsienio turistai galės gauti elektronines vizas kelionėms į visus Rusijos regionus

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Regiono gubernatorius Antonas Alichanovas teigė, kad elektroninės vizos Kaliningrado srityje, išduodamos 53 šalių piliečiams vienkartiniam įvažiavimui nuo 2019 metų liepos 1 dienos, turėtų būti nemokamos, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau tokia pati elektroninių vizų išdavimo tvarka buvo įvesta Tolimuosiuose Rytuose. Nuo spalio 1 dienos galima kreiptis dėl tokios vizos kelionei į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį.

  Nuo 2021 metų sausio 1 dienos užsienio turistai galės gauti elektronines vizas kelionėms į visus Rusijos regionus. Buvo pranešta, kad jos gali tapti mokamos užsieniečiams.

  "Mūsų nuomone, klausimas, ar elektroninė viza yra mokama, ar ne. Kartu su Vladivostoku ir Jurijumi Petrovičiumi Trutnevu jau kalbėjau šia tema, mes primygtinai reikalausime, kad, atsižvelgdami į mūsų specifiškumą, viename ir kitame regione, mes nepaisant to, prašysime, kad šiose teritorijose būtų laikomasi nemokamų vizų principo", — RIA Novosti pasakojo Alichanovas.

  Anot regiono vyriausybės, gruodį buvo pateikta beveik 80 tūkst. paraiškų iš 50 šalių elektroninėms vizoms gauti. Į Kaliningrado sritį atvyko daugiau nei 66 tūkst. užsienio piliečių. Daugiausia jų — 43 proc. — yra Lietuvos gyventojai, 20 proc. — Latvijos, 16 proc. atvyko iš Lenkijos, 13 proc. — iš Vokietijos.

  "Pavyzdžiui, studentui iš Helsinkio kartais labai svarbu sumokėti 50 eurų konsulinius mokesčius ir nuvykti į Kaliningradą arba nesumokėti ir nuvykti į Kopenhagą. Ne visiems šie 50 eurų leidžia priimti norimą sprendimą, kai kuriems tai yra didelė suma", — pridūrė Alichanovas.

  Elektroninė viza leidžia būti Kaliningrado srityje ne ilgiau kaip aštuonias dienas nuo atvykimo, ji galioja 30 dienų, išduodama turizmo, verslo ir humanitariniams tikslams. Su šia viza negalima atvykti į kitas Rusijos Federacijos teritorijas. Norėdami gauti elektroninę vizą, užsienio pilietis turi užpildyti prašymą Rusijos užsienio reikalų ministerijos konsulinio departamento tinklalapyje.

  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį

  Dar šia tema

  Buvęs Rusijos ambasadorius teigė, kad JAV reikia sistemingo dialogo su Rusija
  Rusija padidino elektros eksportą į Lietuvą daugiau nei 40 procentų
  Tegai:
  Kaliningrado sritis, viza

  Svarbiausios temos