03:08 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Botjanas buvo Rusijos didvyris, karo metu gynė Maskvą. Jam taip pat priskiriamas Krokuvos išgelbėjimas

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Eidamas 104-uosius gyvenimo metus mirė legendinis žvalgybininkas, Rusijos didvyris Aleksejus Botjanas. Apie tai pranešė RIA Novosti su nuoroda į Rusijos Federacijos užsienio žvalgybos tarnybos spaudos biuro vadovą Sergejų Ivanovą.

  Botjanas gimė 1917 metais vasario 10 dieną Čertoviči kaime, Vilniaus gubernijoje (dabar Baltarusijos Minsko srities Voložinskio rajonas). Baigęs mokslus, jis buvo pašauktas į Lenkijos kariuomenę, kuriai priklausė trečiojo priešlėktuvinės artilerijos bataliono Vilno mieste (dabar Vilnius) puskarininkis.

  Герой России, разведчик, ветеран Великой Отечественной войны Алексей Ботян, архивное фото
  © Sputnik / Михаил Воскресенский
  Rusijos didvyris, žvalgybininkas, Antrojo pasaulinio karo veteranas Aleksejus Botjanas, archyvinė nuotrauka

  Vėliau, 1939 metais, Botianas tapo TSRS piliečiu. Jis baigė žvalgybos mokyklą ir buvo įtrauktas į atskirą brigadą, skirtą specialiesiems tikslams.

  1941 metų lapkričio mėnesį, kaip žvalgybos ir sabotažo grupės vadas buvo perkeltas už fronto linijos. Dalyvavo Maskvą gynime. Po metų jis buvo išsiųstas į priešo užfrontę vakariniuose Ukrainos ir Baltarusijos regionuose.

  1945 metų sausio mėnesį Aleksejus Nikolajevičius Botjanas su savo sabotažo grupe išgelbėjo Lenkijos miestą Krokuvą nuo sunaikinimo. Sužinoję vokiečių planus užminavo tiltus per Dunajecą. Botjano grupė susprogdino sprogmenų saugyklą Jagilonos pilyje, o sovietų kariuomenė netrukdomai pateko į Krokuvą per išlikusius tiltus. Botjanas pripažino, kad Lenkijos miesto išsaugojimas buvo svarbiausias dalykas, kurį jis padarė gyvenime.

  Botjanui Rusijos didvyrio vardas buvo suteiktas 2007 metais, prezidento Vladimiro Putino paliepimu.

  Tegai:
  mirė, žvalgyba, Rusija

  Svarbiausios temos