09:16 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV nevyriausybinės organizacijos "Greatest Generations Foundation" prezidentas pažymėjo, kad "jei tai ne sovietų armijos didvyriai, sąjungininkai vakariniame fronte nebūtų nugalėję vokiečių"

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Dvylika Antrojo pasaulinio karo veteranų iš Jungtinių Valstijų gegužę atvyks į Rusiją, paminėti Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines Maskvoje, pasakojo RIA Novosti Amerikos nevyriausybinės organizacijos "Greatest Generations Foundation" prezidentas Timotis Davisas.

  "Aš pagalvojau, kad minint 75-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines Europoje, reikia atkreipti dėmesį į Rytų frontą ir paremti kelių išgyvenusių Antrojo pasaulinio karo veteranų iš JAV kelionę į Rusiją, kad šią svarbią datą mūsų istorijoje pažymėtume kartu su Rusijos veteranais gegužės 9 dieną Maskvoje", — sakė nevyriausybinės organizacijos, organizuojančios veteranų keliones į savo buvusius mūšio laukus ir memorialinius kompleksus, prezidentas.

  Anot jo, jauniausiam veteranui, planuojančiam atvykti į Rusiją, dabar yra 96 metai, vyriausiajam — 103 metai. Kaip pažymėjo Davisas, JAV veteranų Rusijoje laukia turininga programa.

  Karinio parado, skirto 72-osioms pergalės Antrojo pasaulinio karo metinėms, repeticija
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Manoma, kad keturias dienas jie praleis Sankt Peterburge, tris dienas Volgograde ir penkias Maskvoje. Kiekviename mieste jie susitiks su Rusijos veteranais. Be to, svečiai iš JAV taip pat lankysis keliose mokyklose, kad "papasakotų apie savo asmeninę karinę patirtį, patirtus nuostolius ir atminties išsaugojimo svarbą".

  Davisas pažymėjo, kad "jei tai ne sovietų armijos didvyriai, sąjungininkai vakariniame fronte nebūtų nugalėję vokiečių". Istorijos perrašyti negalima, reikia sakyti tiesą ir perduoti ją ateities kartoms, pabrėžė jis.

  Rusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad kai kurios Europos šalys bando perrašyti istoriją. Per pranešimą Federalinei asamblėjai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Rusijos Federacija privalo užtikrinti Didžiojo Tėvynės karo tiesą ir užkirsti kelią bandymams suklastoti istoriją.

  Dar šia tema

  Makronas apkaltino Rusiją bandymu peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo istoriją
  Rusijos ambasada Vokietijoje atsakė į Lenkijos ambasadoriaus straipsnį apie karą
  Juknevičienė pavadino Putino siūlymą dėl antisemitizmo "klastingu"
  Tegai:
  Pergalės diena, veteranai, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos