23:10 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Piatigorske groja "vėjo muzika", Bučinių skveras Sočyje kviečia ir verčia drovėtis praeivius, Jaltoje esantis Eifelio bokštas yra geriausia vieta prisipažinti meilėje — romantiškiausi miestai Rusijoje

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Jau dabar, neišvykstant iš šalies, galima praleisti savaitgalį mieste, kur prasideda pavasaris, o ten — įsimylėti. Rusijos pietuose tvyro romantika. Piatigorske groja "vėjo muzika", Bučinių skveras Sočyje kviečia ir verčia drovėtis praeivius, Jaltoje esantis Eifelio bokštas yra geriausia vieta prisipažinti meilėje. Apie klastingą Jesenino telegramą, gerus Tamano gyventojus ir keltuvo pliusus iš "Assi" — rašo RIA Novosti autorė Svetlana Bajeva.

  Jalta: Paryžius paplūdimyje ir funikulierius dviem

  Žiemos ir pavasario Jaltos romantika — Nikitos botanikos sodas, kuriame visą laiką viskas žydi, paplūdimys su Paryžiaus užuomina, pasivaikščiojimai krantinėje, kur susijungia visi miesto keliai ir gatvė.

  Ir dar — graži klaida. Nuo 2011 metų krantinėje po garsiuoju milžinišku  medžiu (aukštis virš 30 metrų), kuriam labai daug metų, yra "Meilės suoliukas". Jei tikite legenda, Sergejus Jeseninas po šimtamečio medžio vainiku paskyrė susitikimą su Isadora Duncan. Bet tikėti neverta, istorija liūdna.

  "Tai turistinis pokštas. Jeseninas ir Duncan Jaltoje buvo skirtingu metu", — sako miesto turizmo informacijos centro įkūrėjas Dmitrijus Pogrebniakas. — Ji gavo iš jo telegramą, kad jis myli kitą, yra vedęs ir laimingas".

  Garsioji šokėja žavėjosi senuoju medžiu, milžinui netgi buvo suteiktas jos vardas.

  Dmitrijus mėgėjams pataria pasivažinėti legendiniu keltuvu iš filmo "Assa" (kabinos yra skirtos dviems) — nuo to paties Lenino krantinės iki Darsano kalno viršaus.

  "Labai neįprasti pojūčiai: mažos kajutės ir gana ilgas kilimas. Galite skristi virš miesto ir atrodo, kad galite paliesti namus, medžius", — apie atrakciją pasakoja turistai.

  Отдыхающие в вагончике канатной дороги
  © Sputnik / Сергей Мальгавко
  Poilsiautojai keltuvo priekaboje

  Krymo miestas Jalta netgi turi savo Eifelio bokštą. Žinoma, jis yra 30 kartų mažesnis nei Paryžius, tačiau jis stovi labai romantiškoje vietoje — ant molo. Buvo planuota, kad Masandros paplūdimį papuošiantis dizainas bus laikinas, tačiau gyventojams ir svečiams, ypač įsimylėjusioms poroms, tai taip patiko, kad jie gavo leidimą palikti jį visam laikui.

  Sočis: viskas bučiniams ir nebrangioms jachtoms

  "Tai panašu į Ispaniją! Saulė leidžiasi, skraido žuvėdros", — prisimena Sočio jūrų uoste Marija Terechova iš Maskvos. "Ir yra daugybė restoranų su verandomis, iš kurių atsiveria tokie vaizdai!"

  Yra galimybė pratęsti vakarą jachtoje. Beje, pasak gidų, tai yra nebrangus malonumas — nuo 500 rublių asmeniui. Žinoma, ar jūs išplauksite į atvirą jūrą, priklauso nuo oro sąlygų, tačiau pramogos vyksta ištisus metus. 

  Вид на здание морского порта в Сочи
  © Sputnik / Игорь Онучин
  Vaizdas į jūrų uosto pastatą Sočyje

  Sočyje dažnai atvyksta švęsti svarbaus įvykio — vestuvių ar gyvenimo kartu sukakties. "Jaunavedžiai ir mėgėjai dažniausiai vaikšto Sočio centriniuose parkuose. Yra net Bučiavimosi aikštė su amžinai žaliuojančiais medžiais, suolais, fontanu", — sako gidė Svetlana Vaskova. 

  Tačiau ji neturi nieko bendra su bučiniais ir yra pavadintas Tarybų Sąjungos didvyrio, Centrinio Sočio direktoriaus Ivano Pocelujevo vardu. Bet tai netrukdo porai, ypač netoliese yra metrikacijos biuro pastatas.

  Молодожены после регистрации брака в загсе Центрального района Сочи
  © Sputnik / Алексей Майшев
  Jaunavedžiai po santuokos įregistravimo metrikacijos biure centriniame Sočio rajone

  Net jaunavedžiai dažnai eina į Achuno kalną. "Anot legendos, ši vieta suteikia vyriškos stiprybės ir energijos, — aiškina Svetlana. — Sakoma, kad į kalno viršūnę džigitai išveždavo pagrobtas gražuoles".

  Piatigorskas: poetas, herojus ir begėdiškos vonios

  "Per perkūniją debesys kris ant mano stogo", — apie savo namą Piatigorske rašo Grigorijus Pečorinas iš "Mūsų laikų herojus".

  Daugelis romantiškų šio kurortinio miesto vietų susijusios su Michailu Lermontovu. Pavyzdžiui, garsiausias kalnas — Mašukas. Prie papėdės yra namas, kuriame poetas praleido paskutinius mėnesius prieš dvikovą. Šiaurės vakarų šlaite jis buvo nužudytas. Yra Lermontovo grota, iš kurios atsiveria vaizdingas vaizdas.

  Беседка Эолова арфа в Пятигорске
  © Sputnik / Михаил Мокрушин
  Eeolo arfa Piatigorske

  Michailovskio Mašuko yra pavėsinė "Eeolo arfa" — vienas iš Piatigorsko simbolių daugiau nei 200 metų. Jo vardas neatsitiktinis. Anksčiau Rotundoje buvo styginiai eolofonai (instrumentai, kurie skamba vėjo supami). Dabar garsai nepriklauso nuo elementų — veikia moderni garso sistema.

  Pakeliui į Provalo urvą, žinomą dėl unikalaus karstinio ežero su ryškiai mėlynu vandeniu (taip pat Mašuko), yra labai pikantiška vieta — "Begėdės vonios". Tai natūralūs praplovimai su mineraliniu vandeniu. Jau praėjusio amžiaus pradžioje kai kurie poilsiautojai ten maudėsi nuogi. 

  Anot legendos, tėvo Elbruso ir jo sūnaus Beštau mūšis dėl gražiosios Mašuko širdies įvyko ten, kur dabar stovi Saulės (arba Meilės) vartai. Tai baigėsi tragiškai: visi mirė ir pasuko į kalnus, o iš merginos ašarų supylė šiuos vartus. Dabar jaunavedžiai atvyksta čia: manoma, kad jei jaunikis tris kartus perneš nuotaką per angą, jų norai išsipildys.

  Ворота Любви на горе Машук в городе Пятигорске
  © Sputnik / Антон Подгайко
  Meilės vartai ant Mašuko kalnas Piatigorsko mieste

  Tamanė: antika, kazokai ir vestuviniai žiedai

  Tamanės miestelis taip pat glaudžiai susijusi su Michailu Lermontovu, tačiau Pečorinas jį pavadino "bjauriausiu visų Rusijos pakrančių miestu". Gyventojai neįsižeidė (galėjo vaidinti, kad poetas paaukštino kaimą kitame "range") ir pastatė poetui paminklą — čia pat, ant kranto, yra jo namų muziejus.

  Kažkada, labai seniai, buvo legenda, kad čia nebuvo rezervuaro, o buvo įsikūręs didelis Aūlas. Čia gyveno mergaitė vardu Abrau, kuri įsimylėjo piemenį Diurso. Turtingiesiems tėvams tai labai nepatiko. Bet iki to laiko Dievas supyko ant Aūlo gyventojų, ir gyvenvietė įgriuvo į žemę. Ir jo vietoje susidarė ežeras. Tuo metu du įsimylėjėliai buvo miške ir pabėgo. Grįžusi Abrau graudžiai verkė (iš jos ašarų susidarė upelis) ir iš sielvarto ji nusprendė nusiskandinti. Tačiau nesugebėjo, ji pradėjo bėgti per vandenį tiesiai į piemens rankas.

  Цветущая сакура на берегу озера Абрау в Краснодарском крае
  © Sputnik / Виталий Тимкив
  Abrau ežeras

  Dabar ežero apylinkės yra puiki vieta pasimatymams. Galima, pavyzdžiui, nugrimzti į šampano vyno fabriko rūsius, per amžius išmokti šio gėrimo gaminimo paslapčių ir, svarbiausia, paragauti.

  Dar šia tema

  Antarktidos paslaptys: kaip gyvena poliarininkai ir turistai
  Ledo kupolų lobiai. Kas ir dėl ko kovoja Antarktidoje
  Antarktidoje užfiksuotas naujas temperatūros rekordas
  Tegai:
  Rusija, Sočis

  Svarbiausios temos