05:54 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, nuo 2008 metų trečiųjų šalių teritorijoje buvo areštuoti 53 rusai, iš kurių 6 — 2019 metais

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija perspėjo tautiečius apie pavojų, kad juos gali persekioti JAV teisėsaugos ir žvalgybos agentūros, jiems išvykstant į JAV ar trečiąsias šalis, kurios išduoda įtariamuosius JAV, praneša RIA Novosti.

  "Norėtume dar kartą atkreipti į užsienį vykstančių tautiečių dėmesį dėl grėsmės, kad juos persekioja JAV teisėsaugos agentūros ir specialiosios tarnybos. Toks pavojus egzistuoja tiek pačiose JAV, tiek jos valdžios institucijų prašymu trečiosiose šalyse", — sakoma ministerijos pranešime.

  "Rusijos diplomatai, žinoma, deda visas pastangas padėti tautiečiams, kuriems reikia pagalbos, užtikrinti jų teises ir kuo greičiau grįžti į tėvynę. Tačiau planuodami užsienio keliones norėtume rekomenduoti atsargiai planuoti persekiojimo riziką Amerikos pusėje. Visų pirma, tai taikoma kelionių į JAV ir šalis, turinčias su JAV ekstradicijos sutartis".

  NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Departamentas pažymėjo, kad nepaisant daugybės Maskvos raginimų normalizuoti sąveiką remiantis dvišaliu susitarimu su JAV dėl savitarpio teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose, JAV teisėsaugos agentūros aktyviai tęsia rusų areštus visame pasaulyje.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, nuo 2008 metų trečiųjų valstybių teritorijoje buvo areštuoti 53 rusai, iš kurių 6 — 2019 metais.

  Jau būdami Amerikos valdžios rankose, rusai dažnai susiduria su išankstiniu nusistatymu ir teisine savivale, patiria psichologinį spaudimą ir yra nepakeliamose sulaikymo sąlygose, pažymi Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Padėtį apsunkina tai, kad po to, kai JAV valdžia uždarė Rusijos konsulatus San Fransiske ir Sietle, Rusijos konsulatų skaičius JAV vakarinėje pakrantėje buvo visiškai sumažintas.

  "Tai rimtai paveikė galimybes laiku teikti paramą kalėjimuose laikomiems rusams", — sakoma ministerijos pranešime.

  Dar šia tema

  Buvęs Latvijos ministras pasisako už dialogą su Rusija tranzito srityje
  Koronavirusas pakirto OPEC: Rusija skiriasi su karteliu
  Tegai:
  sekimas, JAV, Rusijos užsienio reikalų ministerija

  Svarbiausios temos