20:29 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tyrėjų teigimu, bendruomenės nariai išviliodavo pinigus iš klientų, teikdami konsultacijas ir mokymus. Į neteisėtą veiklą gali būti įsitraukę aštuoni žmonės

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Moteris, turinti Lietuvos pilietybę, įtariama suorganizavusi ezoterinę bendruomenę, kurios nariai, siūlydami šio pobūdžio konsultacijas ir mokymus, išviliojo šimtus tūkstančių eurų iš klientų. Apie tai pranešė Rusijos vidaus reikalų ministerijos Sankt Peterburgo ir Leningrado srities skyrių spaudos tarnyba.

  Vykdydami praėjusių metų rugpjūtį pradėtą baudžiamąjį tyrimą, teisėsaugos pareigūnai atliko patikras vietose, kuriose susirinkdavo bendruomenės nariai.

  Peterburgo leidinys "Fontanka" patikslina, kad moteris, kuri tariamai yra bendruomenės organizatorė ir vadovė, turi dvigubą pilietybę, tarp jų ir Lietuvos.

  Tyrimo duomenimis, ezoterinė bendruomenė teikė mokamas psichologines konsultacijas ir mokymus. Tačiau šioje bendruomenėje nebuvo reikalingų specialistų — psichologo ar psichoterapeuto.

  "Tyrimo metu pavyko išsiaiškinti, kad mistinio ordino mokiniu galima tapti tik asmeniui, turinčiam aukštąjį išsilavinimą, kuris iš lyderių privalo gauti "apsauginį kupolą", kurio kaina gali siekti iki 20 tūkst. eurų, panašius "apsauginius kupolus" pirkėjai taip pat perka siekdami apsaugoti komercinę veiklą. "Paslaugos" kaina siekia iki 300 tūkst. eurų", — rašoma pranešime.

  Į neteisėtą veiklą gali būti įsitraukę aštuoni žmonės. Bendruomenės vadovė yra moteris, jos du vaikai ir pažįstama užima pavaduotojų "pareigas". Be to, grupėje yra "paskolų inspektorius", sekretoriaus ir iždininko pareigas einantis asmuo, taip pat moteris, kuri bendruomenėje vadinama "šeimos gydytoja".

  Patikros metu teisėsaugos pareigūnai konfiskavo dokumentus ir daiktus, kurie gali būti svarbūs tyrimui. Tyrimas tęsiamas.

  Dar šia tema

  Pareigūnu prisistatęs sukčius iš palangiškės išviliojo apie 11 tūkstančių eurų
  Pareigūnais prisistatę sukčiai iš alytiškės išviliojo 2,5 tūkst. eurų
  Įmonei "Techmada" skirta 5 000 eurų bauda už nepristatomas prekes
  Tegai:
  sukčiavimas, lietuvė, Rusija, Sankt Peterburgas

  Svarbiausios temos