02:04 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos parlamentaro, Lietuvos politiko Lauryno Kasčiūno kalba kupina "patologiškai antirusiškų tezių"

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis paragino ESBO Parlamentinės Asamblėjos komitetą politiniais ir saugumo klausimais nepalaikyti būsimo Lietuvos delegacijos vadovo pavaduotojo Lauryno Kasčiūno pranešimo, pilno antirusiškos retorikos. Apie tai praneša TASS.

  Lietuvos politikas turi parengti pranešimą saugumo Europoje tema artėjančiai ESBO PA sesijai, kuri vyks Vankuveryje. Pristatydamas pagrindines savo kalbos tezes, Kasčiūnas pareiškė apie neva "agresyvią" Rusijos politiką Ukrainoje, "Krymo ir kitų teritorijų okupaciją".

  Sluckis pažymėjo, kad Rusijai jau teko girdėti tokio pobūdžio pareiškimus, tačiau Kasčiūno pranešimas išsiskiria ypatinga antirusiškos informacijos koncentracija.

  Rusijos deputatas pabrėžė, kad "Krymas grįžo namo, į Rusiją ir nuo šiol visiems laikams" politiniame pasaulio žemėlapyje jis bus Rusijos Federacijos dalis.

  Be to, Sluckis pažymėjo, kad konfliktą Ukrainos pietryčiuose sukėlė oficialiojo Kijevo sukeltos problemos, o Rusija su tuo neturi nieko bendra. Jis taip pat priminė, kad ESBO PA pranešėjai ignoruoja ESBO mišrios stebėjimo misijos informaciją, kad Ukrainos pietryčiuose nėra sunkiųjų ginklų iš Rusijos.

  "Deja, pranešime gausu patologiškai antirusiškų tezių ir aš raginu komitetą nepalaikyti Vankuveryje šio, deja, melagingo ir šališko pranešimo", — apibendrino jis.

  Savo ruožtu Kasčiūnas savo Facebook paskyroje pakomentavo Rusijos parlamentaro reakciją.

  "Pranešime akcentavau paramą Ukrainos ir Sakartvelo teritoriniam vientisumui, sistemingus Kremliaus bandymus perbraižyti Europos žemėlapį, siekį blokuoti suverenių valstybių norą judėti euroatlantinės integracijos kryptimi", — pareiškė jis, pažymėdamas, kad ESBO PA jis yra paskirtas pagrindiniu pranešėju politiniais ir saugumo klausimais.

  Kasčiūnas yra konservatorių partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) narys, gerai žinomas dėl savo rusofobinės pozicijos ir griežtos antirusiškos retorikos. Lietuvos deputatai nuolat pareiškia apie "Rusijos įtakos" grėsmę ir riziką šalies nacionaliniam saugumui.

  Praėjusiais metais Kasčiūnas kartu su kitu konservatoriumi Audroniu Ažubaliu paragino Vyriausybę paspartinti ekonominių sankcijų, kurios leis formuoti požiūrį į santykius su Rusijos verslu, pataisų priėmimo procesą. Vasario mėnesį deputatas pasipiktino dėl Rusijos verslininko Jevgenijaus Prigožino lėktuvo remonto Vilniaus oro uoste ir pasiūlė uždrausti oligarchui atvažiuoti į Lietuvą.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos politikų elgesys yra labai nutolęs nuo demokratinių vertybių, kurias jie skelbia.

  Lietuvos ir Rusijos santykiai galutinai pablogėjo valdant buvusiai Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei. Oficialus Vilnius buvo apkaltintas tuo, kad Maskvos demonizavimą jis padarė beveik nacionaliniu prioritetu. Kaip pažymėjo Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas, dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda laikosi vienpusio ir neperspektyvaus antirusiško kurso Lietuvai.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova
  © Sputnik / Владимир Песня

  Padėtis Ukrainoje

  Ukrainos valdžia 2014 metų balandį pradėjo karinę operaciją prieš Luhansko ir Donecko liaudies respublikas, kurios paskelbė savo nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkstančių žmonių.

  Rusija nuolat kaltinama "agresija" prieš Ukrainą, šnipinėjimu ir kibernetinėmis atakomis. Tačiau Rusijos vadovybė šiuos kaltinimus neigia ir pabrėžia, jog Rusija yra suinteresuota, kad kaimyninė šalis įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Maskva nesiruošia nieko pulti ir kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" ir kursto antirusišką isteriją.

  Tegai:
  Laurynas Kasčiūnas, ESBO, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos