15:16 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Lietuvos URM vadovas Linas Linkevičius pareiškė, kad rusų galimybės keliauti į Kaliningrado sritį per Lietuvą gali būti komplikuotos, jei ES biudžete bus skirta mažiau lėšų supaprastintos tranzito schemos įgyvendinimui, nei prašo Vilnius

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Schema, pagal kurią Rusijos piliečiai gali supaprastintu būdu keliauti traukiniais iš Rusijos į Kaliningrado sritį ir atgal per Lietuvą, yra Lietuvos kaip ES narės įsipareigojimų dalis. Apie tai RIA Novosti pranešė Kaliningrado srities tarptautinių ir tarpregioninių ryšių agentūros vadovė Ala Ivanova.

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad rusų galimybės keliauti tokiu būdu gali būti komplikuotos, jei ES biudžete bus skirta mažiau lėšų supaprastintos tranzito schemos įgyvendinimui, nei prašo Vilnius.

  "Stebėsime, kiek atsakingai ir Lietuva, ir ES vykdo savo įsipareigojimus Kaliningrado tranzito atžvilgiu, atsižvelgiant į tai, kad šie įsipareigojimai buvo susitarimų dėl Lietuvos stojimo į ES dalis", — pareiškė Ivanova.

  Vilnius nori, kad biudžete 2021–2027 metais būtų skirta 215 milijonų eurų šiems poreikiams. Tuo tarpu Europos Komisija siūlo skirti mažesnę sumą — 139 milijonus eurų.

  Anksčiau Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva atsakingai vykdys įsipareigojimus partneriams, tačiau ji nėra tokia turtinga šalis, kad savo lėšomis finansuotų bendrus Europos Sąjungos poreikius.

  Kaip Sputnik Lietuva pasakė ekonomistas ir politologas Aleksandras Nosovičius, garantuota galimybė Rusijos piliečiams atvykti į Kaliningradą, keliaujant per Lietuvos teritoriją geležinkeliu ar automobilių keliais, buvo viena iš sąlygų Lietuvai įstoti į Europos Sąjungą. Anot jo, šantažuodamas Briuselį ir Maskvą šiuo klausimu, Vilnius pažeis esminius susitarimus.

  Anot eksperto, toks elgesys sukelia nepaprastai rimtas pasekmes respublikai.

  Briuselyje vyksta derybos dėl naujo daugiamečio ES biudžeto, kuriame numatytas subsidijų, įskaitant Baltijos šalims, mažinimas.

  Pagal dabartinį biudžeto projektą Lietuva gali prarasti iki 27 procentų išmokėjimų iš Sanglaudos fondo.

  Anksčiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad derybos bus labai sunkios ir griežtos.

  Remiantis Suomijos pasiūlymu, Bendrijos biudžeto finansavimo suma turėtų siekti 1,094 trilijono eurų, o tai yra 1,074 procentai ES BVP.

  Dar šia tema

  Nausėda: Lietuva kels klausimus, susijusius su sanglaudos politikos finansavimu
  Lietuvos prezidentas išvyko į Briuselį "nusiteikęs sunkioms deryboms" dėl ES biudžeto
  Ekspertas: Baltijos šalys negaus nė cento, jei sužlugdys ES biudžeto priėmimą
  Nausėda dėl lietuvių emigracijos planuoja ES reikalauti didesnės kompensacijos
  Tegai:
  tranzitas, ES biudžetas, ES, Rusija, Kaliningrado sritis, Linas Linkevičius, Lietuva, Kaliningradas

  Svarbiausios temos