00:55 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Rankose piketo dalyviai laikė plakatus su užrašais: "Estija — žurnalistų koncentracijos stovykla", "Rankas šalin nuo žurnalistų Baltijos šalyse"

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Protestuotojai prieš žodžio laisvės priespaudą Taline susirinko prie Rusijos užsienio reikalų ministerijos pastato Spiridonovkos gatvėje, apie tai pranešė Sputnik Estija.

  Akcija suderinta su Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo susitikimu su Albanijos ministru pirmininku Edi Rama. Jie ketina aptarti ESBO, kuriai Albanija pirmininkauja nuo sausio 1 dienos, veiklą.

  Susitikime taip pat dalyvauja Sputnik Estija vyriausioji redaktorė Jelena Čeryševa.

  Piketo dalyviai geltonomis — firminė Sputnik spalva — liemenėmis stovėjo prie pastato vartų. Rankose jie laikė plakatus su užrašais: "Estija — žurnalistų koncentracijos stovykla", "Rankas šalin nuo žurnalistų Baltijos šalyse".

  Anksčiau Maskva išreiškė viltį, kad ESBO atstovas žiniasklaidos klausimais Harlemas Deziras sieks Estijos valdžios institucijų peržiūrėti diskriminacinę politiką Sputnik Estija atžvilgiu.

  Praėjusių metų pabaigoje Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir pasienio apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti prieš juos baudžiamąją bylą, jei jie iki sausio 1 dienos nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia". Dėl to redakcija pristabdė savo darbą.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas situaciją su Sputnik Estija, teigė, jog Rusijos valdžia padarys viską, kad palaikytų Sputnik darbą kitose šalyse.

  Spaudimą žurnalistams taip pat pasmerkė Rusijos užsienio reikalų ministerija, ESBO ir kelios kitos tarptautinės organizacijos.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Dar šia tema

  Tolstojus aptars Sputnik Estija situaciją su ESBO generaliniu sekretoriumi
  "Swedbank" įpareigojo vyrą "taikyti sankcijas" MIA "Rossija segodnia" dirbančiai žmonai
  Šalin cenzūrą: šalia Estijos ambasados Maskvoje surengtas piketas Sputnik paremti
  Tegai:
  piketas, žurnalistai, Sputnik, Rusija

  Svarbiausios temos