20:49 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos vadovas pažymėjo, kad, jo manymu, netikslinga pašalinti iš Konstitucijos prezidento kadencijų skaičiaus apribojimą

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, kad pataisa dėl kadenciją einančio prezidento galimybių kandidatuoti į naujus rinkimus yra įmanoma, tačiau būtinas Konstitucinio Teismo įvertinimas.

  "Aš vis dar manau, kad netinkama iš Konstitucijos pašalinti prezidento kadencijų skaičiaus apribojimą. Antrasis pasiūlymas (Valentinos Tereškovos siūlomas pakeitimas, leidžiantis Putinui vėl kandidatuoti į rinkimus 2024 metais  — Sputnik) iš esmės reiškia apribojimų pašalinimą bet kuriam piliečiui, įskaitant dabartinį prezidentą, ir leisti ateityje dalyvauti rinkimuose", — antradienį kalbėjo Putinas Valstybės Dūmoje.

  "Natūralu, kad tai bus nuspręsta per atvirus ir konkurencingus rinkimus, bet taip pat, žinoma, tik tuo atveju, jei piliečiai palaikys tokį pasiūlymą ir pasakys "taip" visos Rusijos balsavimo metu šių metų balandžio 22 dieną", — RIA Novosti cituoja Rusijos vadovą.

  "Iš esmės ši galimybė būtų įmanoma, tačiau su viena sąlyga — jei Rusijos Konstitucinis Teismas pateiktų oficialią išvadą, kad tokia pataisa neprieštaraus pagrindinio įstatymo — Konstitucijos — principams ir pagrindinėms nuostatoms", — teigė valstybės vadovas.

  Kartu jis ragina nepamiršti, kad dabar svarbu ne priimti naują Konstituciją, o pateikti svarbias, tačiau vis dar atskiras jos pataisas.

  "Apskritai, norint pakeisti pačią Konstituciją, kuri toli gražu neišnaudojo savo galimybių, bet, priešingai, įrodė savo veiksmingumą, aš manau, kad netinkama spręsti net prezidento galios klausimą. Jei Federalinė asamblėja priims Konstitucijos pataisų įstatymą tokia forma, apie kurią aš kalbu, jį tikrai reikės išsiųsti Rusijos Federacijos Konstituciniam Teismui vertinti ir sulaukti oficialios išvados", — sakė Putinas.

  Anksčiau "Vieningos Rusijos" atstovė Valentina Tereškova pasisakė už prezidento kadencijų ribos panaikinimą priėmus Rusijos Federacijos pagrindinio įstatymo pataisą.

  Putinas pateikė Valstybės Dūmai įstatymo projektą, kuriuo siekiama pakeisti Konstituciją. Pakeitimais siekiama plėtoti nuostatas, įtvirtinančias konstitucinės sistemos pagrindus, žmogaus ir piliečio teises ir laisves.

  Antradienį Valstybės Dūma per antrąjį svarstymą svarsto Konstitucijos pataisų projektą.

  Dar šia tema

  Putinas paaiškino, kodėl Rusijos Konstitucijos pataisos yra būtinos
  Tegai:
  Konstitucija, Rusija

  Svarbiausios temos