17:48 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Molochovas priminė, kad Ukrainoje įvyko nekonstitucinis valstybės perversmas ir nebuvo teisėtos valdžios, todėl Krymas pasinaudojo teise į savigyną, kurdamas gynybines pajėgas

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Prieštaraudamos tarptautinės teisės principams, Vakarų šalys ir toliau laikosi tezių apie Krymo "okupaciją" ir "aneksiją" ir taip rodo nepagarbą vietos gyventojams, sakė Aleksandras Molochovas, Krymo nuolatinės atstovybės prie Rusijos prezidento darbo grupės tarptautiniais teisiniais klausimais vadovas, rašo RIA Novosti.

  Sevastopolis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Константин Михальчевский

  Jis pabrėžė, kad 2014 metų Krymo referendumas buvo teisėtas ir pagrįstas, ir kaip įrodymą pateikė daugybę argumentų.

  Pirmiausia, Molochovas priminė, kad Ukrainoje įvyko nekonstitucinis valstybės perversmas ir nebuvo teisėtos valdžios, todėl Krymas pasinaudojo teise į savigyną, kurdamas gynybines pajėgas. Po to Krymo parlamentas kreipėsi į Rusijos prezidentą prašydamas pagalbos užtikrinant taiką ir ramybę pusiasalio teritorijoje, kurioje tuo metu pagal dvišales Rusijos ir Ukrainos tarptautines sutartis buvo įsikūręs Juodosios jūros laivyno kontingentas.

  "Kryme buvo surengtas referendumas, kuriame buvo patvirtintas atsiskyrimas nuo Ukrainos ir valstybės nepriklausomybės paskelbimas teisėto atstovaujamojo organo — Krymo autonominės Respublikos Aukščiausiosios Tarybos — vardu. Po to nepriklausoma Krymo valstybė vėl susivienijo su Rusija pagal Krymo gyventojų valią, kas iš esmės atmeta aneksijos ir okupacijos sąvokas, apie kurias Vakarų šalių žmonės mėgsta kalbėti", — sakė Molochovas.

  Be to, kaip pabrėžė agentūros pašnekovas, JT Tarptautinis teismas Kosovo byloje pateikė nedviprasmišką atsakymą, kad laikinasis savivaldos institucijų vienašalis nepriklausomybės paskelbimas nepažeidžia jokių tarptautinės teisės normų, kuriose nepriklausomybė nėra draudžiama.

  "Taigi, 2014 metų kovo 16 dieną Kryme ir Sevastopolyje surengtas referendumas, per kurį pusiasalio gyventojai savarankiškai nustatė savo likimą demokratiniais pagrindais, vyko teisėtai ir turėtų būti pripažintas užsienio valstybių", — padarė išvadą darbo grupės vadovas. 

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo 16 dieną ten surengto referendumo, kuriame 96,77 % Krymo rinkėjų ir 95,6 % Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainos perversmo, įvykusio 2014 metų vasario mėnesį.

  Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos prezidento, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Krymas atsakė į ES pretenzijas dėl tilto
  Kryme naujos sankcijos aiškinamos sumaištimi Europos Sąjungoje
  Politologas: Didžioji Britanija nepripažįsta Krymo statuso iš arogancijos
  Ukraina sugalvojo būdą surengti "vietos rinkimus" Kryme
  Tegai:
  referendumas, Krymas

  Svarbiausios temos