18:47 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pastaraisiais metais NATO laivai vis dažniau artėja prie Rusijos sienų Juodojoje jūroje įgyvendindami planą kovoti su "Rusijos grėsme"

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. NATO laivai, artėjantys prie Rusijos jūrų sienų Juodojoje jūroje Krymo rajone, praktiškai nesugeba atlikti žvalgybos dėl pakrantinių radioelektroninės kovos priemonių pasipriešinimo, pranešė RIA Novosti šaltinis regiono jėgos struktūrose.

  Aljanso laivų vykdytą žvalgybos veiklą jis pavadino "bandymu įsiskverbti į ryšių ir skaitmeninius tinklus".

  Naujausios Rusijos radioelektroninės kovos priemonės yra išbandomos realaus pasipriešinimo sąlygomis. "Galiausiai NATO laivai apsisuka ir išvyksta", — pažymėjo agentūros šaltinis.

  Kaip jis paaiškino, radioelektroninės kovos priemonės paverčia neveiksminga ne tik žvalgybinę įrangą, bet taip pat panaikina laivo navigacijos sistemų nustatymus, dėl ko jos rodo klaidingas koordinates, o ekipažai yra dezorientuoti.

  Pastaraisiais metais NATO laivai vis dažniau artėja prie Rusijos sienų Juodojoje jūroje įgyvendindami planą kovoti su "Rusijos grėsme". Be to, žvalgybą netoli Rusijos sienų reguliariai vykdo užsienio dronai. Jie dažnai pastebimi Krymo ir Krasnodaro krašto rajone, virš Baltijos jūros ir netoli Rusijos bazių Sirijoje.

  Rusijos gynybos ministerija ne kartą ragino JAV vadovybę nutraukti tokias žvalgybos operacijas, tačiau Pentagonas atsisako tai daryti.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV dėl "viso pikto" laikys karinį kontingentą Baltijos šalyse
  JAV ir Estijos gynybos ministrai aptarė "Rusijos grėsmę"
  JAV nelaiko Rusijos grėsme Baltijos šalims, bet toliau didina pajėgas netoli sienos
  Kryme pagrįsta, kad sąvoka "pusiasalio okupacija" yra klaidinga
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Rusija, žvalgyba, karinis laivas, Krymas, NATO

  Svarbiausios temos