13:57 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Maskvoje buvo pristatytas pranešimas su 96 Latvijos SS legiono veteranų, kurie vis dar yra gyvi ir dabar gyvena tokiose šalyse kaip JAV, Didžioji Britanija, Kanada, Brazilija, Australija, Argentina ir Latvija, pavardėmis

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Rusijos tyrėjai ištirs Latvijos SS legiono veteranų anketas ir patikrins jų dalyvavimą nusikaltimuose prieš taikius sovietų piliečius, pareiškė RIA Novosti oficiali Tardymo komiteto atstovė Svetlana Petrenka.

  "Ataskaitoje pateiktame Latvijos SS legiono veteranų sąraše yra gana išsamūs asmens duomenys, tai leidžia atlikti paieškos renginius pagal tyrimo žinioje turimas apskaitas, ir, be abejo, Rusijos tardymo komitetas išsamiai ištirs šį sąrašą", — pasakė ji.

  Petrenka pažymėjo, kad Rusijoje vykdant baudžiamąsias bylas dėl genocido per Didįjį Tėvynės karą ir dėl Latvijos SS legiono veterano Visvaldžio Lacio vykdomos nacizmo reabilitacijos, kai kurie istorikų pranešime aprašyti žmonės jau yra tikrinami dėl dalyvavimo nusikaltimuose žmoniškumui taikių sovietų piliečių atžvilgiu.

  "Taigi, iš viso šiuo metu mes tikriname daugiau nei 50 asmenų, kurie gali būti prisidėję prie nacių nusikaltimų, tarp jų ir Latvijos SS legiono legionieriai", — pasakė ji.

  Anot oficialios Tardymo komiteto atstovės, reikia turėti omenyje, kad kai kurie iš pranešime paminėtų asmenų anksčiau karo tribunolų buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn per 1940–1950 metų laikotarpį.

  "Tai, remiantis non bis in idem principu, atmeta jų pakartotinį baudžiamąjį persekiojimą, nesant įrodymų apie jų dalyvavimą vėliau nustatytuose nusikaltimuose", — pabrėžė Petrenka.

  Pirmadienį prie apskritojo stalo MIA "Rossija segodnia" Maskvoje buvo pristatytas pranešimas su 96 Latvijos SS legiono veteranų, kurie vis dar yra gyvi ir dabar gyvena tokiose šalyse kaip JAV, Didžioji Britanija, Kanada, Brazilija, Australija, Argentina ir Latvija, pavardėmis. Pranešimą parengė Rusijos fondas "Istorinė atmintis" ir žydų kultūros, tradicijų, švietimo ir mokslo rėmimo ir plėtros fondas.

  Buvo nustatyta daugybė nusikaltimų, kuriuos Antrojo pasaulinio karo metais padarė būriai, priklausę Latvijos SS legionui. Šiuos nusikaltimus galima kvalifikuoti kaip karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui. Būtent Latvijos budeliai nužudė civilius gyventojus Žestianaja Gorka ir Čiornojės kaime (Novgorodo sritis). Praėjusių metų gegužę Rusijos tardymo komitetas pradėjo baudžiamąją bylą dėl genocido šiose gyvenvietėse 1941–1943 metais.

  Dar šia tema

  Maskva pasipiktino dėl SS paminklo atkūrimo Estijoje
  Belgijoje atsirado paminklas latvių legionieriams Waffen SS
  Latvijos gynybos ministras raginamas atsistatydinti dėl žodžių apie SS
  Ekspertas: Latvijoje kuriamas didvyriškas epas apie "Waffen SS" legionierius
  Tegai:
  SS legionieriai, Latvija, Rusija

  Svarbiausios temos