18:22 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (877)

  Anksčiau lenkų laikraščio skaitytojai pasiūlė Rusijos regioną prijungti prie Lenkijos teritorijos. Taip jie pakomentavo leidinio straipsnį apie Maskvos sprendimą uždaryti sienas dėl koronaviruso

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Kaliningrado srities valdžia įvertino lenkų leidinio "Gazeta Wyborcza" straipsnį, kurio skaitytojai komentaruose ėmė raginti Rusijos regioną prijungti prie Lenkijos.

  Pačiame straipsnyje buvo pranešta, kad dėl koronaviruso Maskva nusprendė uždaryti sienas, ir Kaliningrado sritis tapo "pusiau izoliuota", o vietiniai gyventojai, įpratę apsipirkinėti Lenkijos parduotuvėse, neteko šios galimybės.

  Regiono vyriausybės spaudos tarnybos vadovas Dmitrijus Lyskovas RIA Novosti teigė, kad regiono valdžia nėra pasirengusi komentuoti Lenkijos laikraščio skaitytojų adekvatumo.

  "Šiuo klausimu oficialiai nėra diskutuojama", — sakė jis.

  Savo ruožtu Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas, duodamas interviu "Gazeta.Ru", atsisakė komentuoti šią situaciją.

  "Atvirai kalbant, vertinti kai kurių bevardžių interneto "trolių" teiginius Kaliningrado srities gubernatoriui yra per didelė garbė šiems Lenkijos grafomanams. Todėl — be komentarų", — sakė jis.

  Pastaruoju metu užsienio žiniasklaidoje reguliariai pasirodo publikacijos ir tyrimai apie Kaliningrado "užgrobimą". Pavyzdžiui, šių metų rugsėjį leidinys "Breaking Defense", cituodamas JAV oro pajėgų Europoje ir Afrikoje vadą Džefrį Li Harigianą (Jeffrey Lee Harrigian), paskelbė, kad Pentagonas rengia planą, kaip sunaikinti Kaliningrado srities oro gynybos sistemą "agresijos" iš Rusijos atveju.

  Anksčiau Amerikos Džeimstauno fondo vyresnysis tyrėjas daktaras Ričardas Hukeris (Richard Hooker) numatė tikėtiną karo veiksmų eigą galimo Rusijos ir NATO šalių konflikto atveju Baltijos šalyse.

  Jo manymu, panaši situacija gali nulemti, kad Rusija praras Kaliningrado sritį.

  Kinijos portalas eastday.com pranešė, kad kilus kariniam konfliktui tarp NATO ir Rusijos, aljanso pajėgos per dvi dienas galėtų užimti Rusijos regioną.

  NATO pastaruoju metu stiprina savo pajėgas šalia Rusijos sienų. Maskva pažymėjo, kad karinių kontingentų skaičius išaugo septynis kartus. Aljansas tai pateisina tariamai padidėjusia "Rusijos grėsme", tačiau Rusijos Federacija ne kartą pabrėžė, kad neketina nieko pulti.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (877)

  Dar šia tema

  Lietuvos notarai vėl aptarnaus klientus
  Šimašius: užsikrėtusių COVID-19 Lietuvoje gali būti dešimt kartų daugiau
  Lietuvos ir Lenkijos konsulatai Rusijoje nustojo priimti vizų dokumentus
  Tegai:
  Rusija, Kaliningradas, Lenkija

  Svarbiausios temos