08:04 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kartu Rusijos generolas pridūrė, kad Aljansas nėra pasirengęs imtis realių veiksmų įtampai Europoje sumažinti

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Rusija atsisakė vykdyti karines pratybas prie NATO šalių sienų, sakė Rusijos gynybos ministro pavaduotojas pulkininkas generolas Aleksandras Fominas interviu "Izvestija".

  "Mūsų karinis lėktuvas skraido virš Baltijos jūros su įjungtais atsakikliais (orlaivių radaro atsakikliai perduoda signalą apie jų skrydį sausumoje esančioms tarnyboms — Sputnik). Mes parodome neribotą atvirumą karinių renginių metu", — pridūrė viceministras.

  Tuo tarpu, pasak jo, Šiaurės Atlanto aljansas nėra pasirengęs imtis realių žingsnių, kad sumažintų įtampą Europoje, ir atsižvelgti į Rusijos interesus.

  "Atsižvelgiant į tai, sunku kalbėti apie didelę pažangą mažinant įtampą", — teigė generolas.

  Pastaraisiais metais Rusija tvirtina apie precedento neturintį NATO aktyvumą prie šalies vakarinių sienų. NATO plečia savo iniciatyvą ir vadina ją "Rusijos agresijos sutramdymu".

  Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu "BBC" pareiškė, kad Aljansas nemato tiesioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl aljanso pajėgų telkimo Europoje.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau pabrėžė, kad Rusija niekam nekelia jokios grėsmės, tačiau neignoruos veiksmų, kurie gali būti pavojingi jos interesams.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremlius teigia, kad tušti, nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Ekspertas papasakojo apie padidėjusį NATO pratybų skaičių prie sienų su Rusija
  Rusijos gynybos ministerija nufilmavo aviacinės bombos panaudojimą
  Jie net nesapnavo: kodėl NATO kariškiams derėtų pažiūrėti į pratybas Kryme
  Šoigu pakomentavo Rusijos atsaką į JAV norą dominuoti Azijos ir Ramiojo vandenyno regione
  Tegai:
  karinės pratybos, pratybos, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos