16:54 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos gynybos ministro pavaduotojo Aleksandro Gruškos, Rusija atkreipė dėmesį į tai, kad gegužę, kai bus minimos 75-osios Didžiojo Tėvynės karo pergalės metinės, suplanuotas aktyvusis "Defender" pratybų etapas

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Rusija paragino Europos šalis atsisakyti aktyvaus NATO pratybų etapo 2020 metais, minint 75-ąsias Didžiojo Tėvynės karo pergalės metines, praneša RIA Novosti su nuoroda į užsienio reikalų ministro pavaduotoją Aleksandrą Gruško.

  Paskutinė "Defender Europe" dalis, pagal planą, turėjo įvykti balandžio 20–gegužės 20 dienomis Vokietijos Federacinėje Respublikoje, Lenkijoje ir Baltijos šalyse, dalyvaujant 37 tūkstančiams karių iš 18 šalių. Gruško pažymėjo, kad NATO, planuodama "Defender" organizavimą, atsižvelgė į pratybų laiką.

  "Mums buvo visiškai aišku, kad kai visas pasaulis nulenks galvą prieš tuos, kurie nugalėjo fašizmą ir išlaisvino Europą, tuo metu Vakarų propagandos centrai padidins savo informacinę kampaniją, kaltindami Rusiją agresyviais ketinimais ir visomis kitomis nuodėmėmis. Aš atmetu mintį, kad NATO planuotojai neatsižvelgė į šį faktą. Ir mes raginame Europos šalis atsisakyti aktyvaus pratybų etapo šiuo laikotarpiu", — teigė Gruško.

  Jis taip pat pabrėžė, kad pandemijos metu šalys turėtų siekti tarpusavio bendradarbiavimo, taip pat ir kariniu požiūriu.

  "Ir dabartinė situacija rodo visišką kvailumą, aš negaliu pasakyti kitaip, NATO ir kiti sprendimai, priimti JAV, nutraukti visus karinius ryšius", — sakė užsienio reikalų ministro pavaduotojas.

  Remiantis Lenkijos vyriausybės saugumo centro duomenimis, organizuojamos pratybos "Defender 2020" skirtos praktikuoti JAV kariuomenės perkėlimą į Europą. Pratybos bus trečios pagal dydį Europos žemyne dar nuo Šaltojo karo laikų. Iškrovus karinę techniką iš laivų, ji toliau bus gabenama sausumos transportu į operacines zonas per Vokietijos ir Lenkijos teritorijas į Baltijos šalis. Iš viso pratybose turėjo dalyvauti 37 tūkstančiai JAV karių, taip pat šalys-sąjungininkės ir partneriai.

  Anksčiau buvo skelbiama, kad dėl kornaviruso pandemijos JAV sustabdė kariuomenės perkėlimą į Europą.

  Pratybos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Павел Герасимов

  Pratybos "Defender Europe 2020" turėjo tapti didžiausiomis JAV pratybomis Europoje per 25 metus. Iš viso per pratybas iš JAV į Europą buvo planuojama perkelti apie 20 tūkstančių karių. Jų apsistojimo centru buvo pasirinkta Vokietija, tačiau įvairūs šių pratybų elementai planuojami dešimties NATO valstybių teritorijoje, taip pat šalia Rusijos sienų su Lenkija ir Baltijos šalimis.

  Pratybų "Defender Europe 2020" dydis ir mastas buvo pakoreguoti atsižvelgiant į COVID-19 protrūkį ir naujausius JAV gynybos sekretoriaus nurodymus. Sustabdytas kariuomenės ir įrangos perkėlimas iš JAV į Europą.

  Dar šia tema

  Rusijos URM kaltina NATO "smogiamojo kumščio" sukūrimu prie šalies sienų
  Ekspertas papasakojo apie padidėjusį NATO pratybų skaičių prie sienų su Rusija
  Koronavirusas — vinis į ES ir europietiškų vertybių karstą
  Tegai:
  NATO pratybos, pratybos, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos