05:25 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Politiko teigimu, Rusijoje yra mažiau susirgusių dėl griežtų karantino taisyklių — tai yra geriausias būdas išvengti pavojingos infekcijos plitimo

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Rusijos liberalų demokratų partijos vadovas Vladimiras Žirinovskis interviu "Večerniaja Moskva" pareiškė, kad Rusijos sėkmė sulaikant koronavirusą paaiškinama griežtų ribojamųjų priemonių įvedimu.

  "Rusijoje yra mažiau susirgusių dėl griežtų karantino taisyklių — tai yra geriausias būdas išvengti pavojingos infekcijos plitimo, tai rodo viso pasaulio patirtis. Uždrausti visi vieši renginiai, uždaryti kino teatrai, sporto salės, daug darbuotojų nusiųsti į nuotolinį darbą ar į atostogas, patalpose negali rinktis daugiau nei 50 žmonių", — pasakė Žirinovskis.

  Jis pridūrė, kad dabartinėje situacijoje nepaprastai svarbu įtvirtinti pasiektą rezultatą. Tam, jo ​​manymu, ateityje būtina sugriežtinti priemones, kurių buvo imtasi.

  "Reikia įvesti griežtą atsakomybę už karantino taisyklių pažeidimus, aš jau iškėliau šį klausimą Valstybės Dūmoje. Reikia atleisti iš darbo gydytojus ir atimti diplomą už neatsakingą požiūrį į situaciją. Stavropolyje gydytoja ne tik nepaisė karantino, bet ir užkrėtė 11 žmonių. Kalugos regione epidemijos įkarštyje vyriausiasis gydytojas išvyko į Tailandą pailsėti. Taip pat reikia iš jo atimti diplomą", — pasiūlė Žirinovskis ir pabrėžė, kad atsakingai elgiantis pavyks išgelbėti daugiau gyvybių.

  Anksčiau paaiškėjo, kad iškelta baudžiamoji byla buvusiai Stavropolio infekcinių ligų specialistei Irinai Sanikovai, kuri užsikrėtė koronavirusu iš Ispanijos ir nesikarantinavo, o Kalugos srities klinikinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vladimiras Kondiukovas pandemijos metu išvyko pailsėti į Tailandą.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užsikrėtė daugiau kaip 370 tūkstančių žmonių, daugiau nei 16 tūkstančių mirė. Šiuo metu sunkiausia padėtis yra Italijoje, JAV ir kai kuriose Europos šalyse. Kinijoje protrūkis sumažėjo.

  Medicininės kaukės
  © Sputnik / Александр Кряжев

  Rusijoje užregistruoti 495 pacientai, sergantys COVID-19, 22 žmonės pasveiko. Apie 93 tūkst. pacientų vis dar prižiūrimi gydytojų.

  Visuose Rusijos regionuose galioja karantino režimas, nutrauktas oro susisiekimas su kitomis šalimis.

  Lietuvoje patvirtinti 255 koronaviruso infekcijos atvejai. Šalyje nuo kovo 16 dienos galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, išskyrus tam tikrus atvejus. Nuo šiandien galioja ir griežtesnės karantino taisyklės, susijusios su piliečių judėjimu šalies viduje.

  Koronavirusas Lietuvoje
  © Sputnik
  Koronavirusas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Lietuvoje keliems NATO bataliono kariams diagnozuotas koronavirusas
  Lietuvos sienos lieka uždarytos iki balandžio vidurio
  Šimašius: šeimos su nepilnamečiais vaikais gali karantinuotis namuose
  Ekspertas: JAV žiniasklaida meluoja apie kovos su COVID-19 neefektyvumą Rusijoje
  Euro grupė aptarė tolesnius veiksmus kovoje su koronavirusu

  Svarbiausios temos