14:42 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Specialistai tikina, kad vaistai neleidžia formuotis antriniam bakteriniam-virusiniam sindromui ir leidžia padidinti antivirusinių agentų koncentraciją plazmoje ir plaučiuose

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Rusijos Federalinė biomedicinos agentūra pristatė koronavirusinės infekcijos gydymui skirtą vaistą, pagrįstą priešmaliariniu vaistu meflokvinu. Apie tai pranešė agentūros spaudos tarnyba.

  Pranešime pažymima, kad "Farmzaščita" tyrimų ir gamybos centras sukūrė gydymo schemą, atsižvelgdamas į Kinijos ir Prancūzijos patirtį.

  "Didelio selektyvumo vaistas blokuoja citopatinį koronaviruso poveikį ląstelių kultūroje ir slopina jo dauginimąsi, o imunosupresinis meflokvino poveikis neleidžia suaktyvinti uždegiminio atsako, kurį sukelia virusas. Pridėjus makrolidų grupės antibiotikų ir sintetinių penicilinų, ne tik neleidžiama formuotis antriniam bakteriniam-virusiniam sindromui, bet ir padidinama antivirusinių agentų koncentracija plazmoje ir plaučiuose", — sakė FMBA vadovė Veronika Skvorcova.

  Ji pabrėžė, kad tai suteiks veiksmingą gydymą pacientams, sergantiems įvairaus sunkumo COVID-19.

  Be to, pranešama, kad meflokvino pagrindu kuriama veiksminga ir saugi koronaviruso prevencijos schema.

  Siūloma pokyčius įtraukti į Sveikatos apsaugos ministerijos gaires.

  COVID-19

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, visame pasaulyje užsikrėtė daugiau kaip 510 tūkst. žmonių, mirė 23,5 tūkst.

  Lietuvoje šiuo metu nustatyti 382 atvejai, septynios mirtys.

  Tegai:
  vaistai, koronavirusas, Rusija

  Svarbiausios temos