17:23 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kovo pabaigoje Amūrą sukaustęs ledas ne visada būna stiprus, todėl upės kirtimas gali virsti tragedija; dabar ekspertai prie upės bando išsiaiškinti, ar tigrė perėjo per Amūrą viena, ar su tigriuku

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Primorėje išgelbėta tigrė Lazovka, kuri buvo paleista į laisvę 2018 metų pavasarį, greičiausiai, su jaunikliu, nuėjo į Kiniją ir grįžo į Rusiją, praneša RIA Novosti.

  Lazovka ir patinas Saichanas tapo pirmaisiais tigrais, išleistais į gamtą "švelniuoju" būdu. Sužeistas Saichanas buvo rastas 2017 metų sausio viduryje Primorės Požarsko rajone, jis buvo operuotas. 2018 metų gegužės mėnesį Saichanas ir jauna patelė, tą pačią žiemą išgelbėta Lazovskio rajone, buvo nugabenti į Žydų autonominę sritį, kur jie buvo apgyvendinti laikiname aptvare. Po kelių dienų jie buvo paleisti ir išsiskirstė į skirtingas puses. Vėliau Lazovka buvo nufotografuota su savo tigriuku — ji pirmą kartą tapo mama 2019 metų rudenį.

  Mokslininkai pažymi, kad anksčiau tigrė jau buvo trumpam užsukusi į kaimyninę šalį, o dabar motinos statusas privertė ją laikytis "namų režimo" savo medžioklės teritorijoje.

  "Tigrės poelgis yra labai netikėtas ir, mano manymu, neatsakingas. Jai galima būtų atleisti sienos kirtimą per karantiną, tačiau faktas, kad ji, matyt, tai padarė su jaunikliu (ar jaunikliais), stebina, nes ji du kartus kirto Amūro upę", — sakė "Amūro tigrų centro" direktorius Sergejus Aramilevas.

  Anot jo, kovo pabaigoje ledas ant upės ne visada būna stiprus, todėl upės kirtimas gali virsti tragedija. Dabar 

  ekspertai prie upės bando išsiaiškinti, ar tigrė perėjo per Amūrą viena, ar su tigriuku.

  "Plėšrūno poelgio neįmanoma logiškai paaiškinti — kitoje sienos pusėje, kur ji lankėsi, nėra kanopinių gyvūnų, skirtingai nuo tų vietų, kur pastaruoju metu gyvena tigrė... Būtent todėl jos veiksmai nepaaiškinami", — pridūrė Aramilevas.

  Amūro tigras, vienas rečiausių plėšrūnų planetoje, yra įtrauktas į tarptautinę raudonąją knygą. Anot ekspertų, 2019 metų rudenį bendras plėšrūnų skaičius Rusijos Federacijoje yra 580–600 gyvūnų. Tikimasi, kad kitas tigrų Tolimuosiuose Rytuose tyrimas bus atliktas 2021–2022 metų žiemą.

  Dar šia tema

  Meškiukai našlaičiai išėjo į pirmąjį pasivaikščiojimą — video
  Maskvos zoologijos sodo valytoja sužavėjo britus, kai šluota nuvijo mešką
  Meškiukas per automobilių tunelį kirto Rusijos sieną
  Tegai:
  Amūro tigras

  Svarbiausios temos