11:37 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Didelio manevringumo ir galimybės atlikti viršgarsinį skrydį derinys, taip pat modernus lėktuvo įrangos kompleksas ir sunkus aptinkamumas radarais suteikia penktosios kartos Rusijos naikintuvui pranašumą prieš konkurentus

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Penktosios kartos Rusijos naikintuvas Su-57 neturi analogų pasaulyje pagal naudojamų ginklų nomenklatūrą, pranešė bendrovės "Suchoj" pirmasis generalinio direktoriaus pavaduotojas, "Suchoj" konstravimo biuro direktorius, Su-57 vyriausiasis konstruktorius Michailas Strelecas, praneša RIA Novosti

  "Dar vienas svarbus reikalavimas, kurį užsakovas pateikė mūsų orlaiviui, tai kovinės apkrovos, kurią naikintuvas sugeba pakelti, ir jo masės santykis. Kuo didesnis šis santykis, tuo aukštesnė orlaivio, kaip nešiklio, kokybė. Tas pats pasakytina ir apie orlaivio tūrį, svorį ir ginklų, esančių vidiniuose korpuso skyriuose, nomenklatūrą. Pagal šiuos rodiklius Su-57 neturi analogų tarp visų penktosios kartos orlaivių pasaulyje", — interviu žurnalui "Horizonty" pasakė Michailas Strelecas.

  Jis taip pat pranešė, kad specialūs reikalavimai buvo keliami borto įrangos kompleksui.

  "Pagrindinis penktosios kartos skirtumas yra visiškai naujas automatizavimo lygis. Su-57 yra aprūpintas visiškai nauju borto įrangos kompleksu, kuris atlieka "elektroninio piloto" funkciją", — paaiškino Strelecas.

  Su-57 — tai penktosios kartos Rusijos naikintuvas, skirtas sunaikinti visų rūšių oro, antžeminių ir antvandeninių taikinius. Pirmą kartą jis pakilo į orą 2010 metais. Didelio manevringumo ir galimybės atlikti viršgarsinį skrydį derinys, taip pat modernus lėktuvo įrangos kompleksas ir sunkus aptinkamumas radarais suteikia jam pranašumą prieš konkurentus.

  Naikintuvas Su-57, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  Forume "Armija-2019" buvo pasirašyta sutartis dėl 76 naikintuvų Su-57 tiekimo Rusijos karinėms kosmoso pajėgoms. Dabar tęsiasi šio orlaivio bandymai, kurių metu tikrinamas jo sistemų funkcionavimas, antro etapo variklio darbo režimai. Rusijos gynybos ministerija ne kartą pareiškė, kad Su-57 buvo sėkmingai išbandytas Sirijoje.

  Pirmasis serijinis lėktuvas, kurį Gynybos ministerija turėjo pristatyti 2019 metų gruodžio pabaigoje, bandomojo skrydžio metu gruodžio 24 dieną sudužo netoli Chabarovsko, pilotas spėjo katapultuotis ir išgyveno. Po incidento Jungtinės lėktuvų korporacijos generalinis direktorius Jurijus Sliusaris interviu RIA Novosti pasakė, kad Su-57 katastrofos komisijos darbo rezultatai bus naudojami tobulinant šį orlaivį.

  Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
  © Sputnik /
  Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35

  Dar šia tema

  Žiniasklaida įvardijo kodinį NATO pavadinimą Rusijos naikintuvui Su-57
  "JAV pavydės": Kinijos žiniasklaida atskleidė Su-57 pranašumus
  Rusijoje sudužo naikintuvas Su-57
  Tegai:
  ginklai, naikintuvas, Rusija

  Svarbiausios temos