18:36 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Anot Zacharovos, Rusijos užsienio reikalų ministerija gauna šimtus ir tūkstančius italų padėkų už pagalbą

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Rusijos pagalba Italijai kovoje su koronavirusu yra humanitarinio pobūdžio ir nėra susijusi su politine darbotvarke, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Kaip žinote, Rusijos Federacijos teikiama pagalba italams kovoje su koronaviruso infekcijos plitimu yra humanitarinio pobūdžio ir neturi jokios sąsajos su politine darbotvarke", — cituoja Zacharovą RIA Novosti.

  Ji atkreipė dėmesį į tai, kad oficialių Italijos valdžios institucijų dėkingumą už Rusijos teikiamą pagalbą liudijo tai, kad Italijos užsienio reikalų ministras Luidžis di Majas oro uoste asmeniškai pasitiko pirmuosius Rusijos oro ir kosmoso pajėgų lėktuvus. Anot Zacharovos, Rusijos užsienio reikalų ministerija gauna šimtus ir tūkstančius italų padėkų už pagalbą.

  "Bergamo gyventojai pasitiko Rusijos technikos koloną plojimais, atlikdami Rusijos himną. Tie kadrai apskriejo pasaulį", — pridūrė ji.

  Anksčiau iš Rusijos į Italiją atvyko 15 lėktuvų, atvežusių apie šimtą Rusijos virusologų ir epidemiologų, aštuonias gydytojų komandas kovai su koronavirusu, taip pat diagnostikos ir dezinfekcijos priemonių įrangą.

  Šiuo metu Rusijos epidemiologai ir radiacinės, cheminės ir biologinės gynybos kariuomenės specialistai kartu su kolegomis italais visiškai dezinfekavo 17 pensionatų Lombardijos miestuose.

  Taip pat prasidėjo Bergamo ligoninės, kurioje bus gydomi koronavirsu užsikrėtę pacientai, įrengimas. Po atidarymo keliomis pamainomis ten dirbs Rusijos ir Italijos gydytojų komandos, planuojama, kad ten dirbs daugiau nei 200 specialistų.

  Kovo 21 dieną Italijos ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė padėkojo Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui už pagalbą.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Europa turėtų padėkoti Rusijai už pagalbą kovojant su pandemija
  Ekspertas: kai kuriose šalyse matoma šviesa tunelio gale COVID-19 klausimu
  Italijos pagrobimas — ar Rusija sugrįš į Europą?
  Tegai:
  Marija Zacharova, pagalba, koronavirusas, Italija, Rusija

  Svarbiausios temos