18:36 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Bendras COVID-19 sergančių pacientų skaičius Rusijoje siekia 8672, 580 pasveiko, daugiau nei 60 mirė

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino visiškai išnaudoti federalinių medicinos centrų galimybes ir suaktyvinti visus išteklius kovai su koronavirusu.

  "Būtina visapusiškai išnaudoti mūsų pirmaujančių federalinių medicinos centrų galimybes. Tuo pat metu aš gerai suprantu jų specifiką, tačiau dabar svarbu visus savo išteklius sutelkti į kumštį", — susitikime su regionų lyderiais teigė Rusijos vadovas.

  Kaip pažymėjo Putinas, skubus visų Rusijos Federaciją sudarančių subjektų uždavinys yra padidinti medicinos įstaigų pasirengimą ir pajėgumus.

  "Pradėsiu nuo visiems regionams būdingos skubios užduoties. Tai yra susiję su medicinos įstaigų pasirengimo didinimu, reikšmingu jų išteklių ir galimybių didinimu. Dabar tai yra absoliutus prioritetas. Šiam tikslui reikalinga federalinė parama jau paskirta ir pasiekė regionus, taip pat daugiau nei 33 milijardai rublių skirta dislokuoti papildomas specializuotas, visiškai įrengtas palatas infekcinių ligų ligoninėse", — sakė Putinas.

  Be to, pasak prezidento, dar 13 milijardų rublių buvo skirta medicininei įrangai, tokiai kaip dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai, intensyviosios terapijos transporto priemonės ir greitosios pagalbos automobiliai, kurie pasieks regionus jau balandžio mėnesį.

  Be to, Putinas nurodė Finansų ministerijai suteikti regionams lankstumo ir laisvės paskirstyti lėšas koronavirusui.

  "Aš pavedu Finansų ministerijai suteikti regionams galimybę veikti lanksčiai, nukreipti skiriamus išteklius į tas problemas, kurios geriau matomos vietoje", — sakė Putinas susitikime su regionų lyderiais.

  Jis paprašė gubernatorių atskirai pranešti apie savo siūlymus šiuo klausimu.

  Maxima, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Per dieną Rusijoje 56 regionuose buvo nustatyti 1 175 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, penki žmonės mirė, praneša operacijų štabas.

  Bendras skaičius šalyje siekia 8672 81 subjekte, 580 pasveiko, 63 mirė. Pacientų padaugėjo daugiau kaip 15 procentų.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota beveik 1,28 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 72 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)

  Dar šia tema

  Kas kaltas dėl koronaviruso? Žinoma, kad Putinas!
  Europa ir JAV ruošiasi bado riaušėms
  Astravo AE statytojams iš Rusijos diagnozuotas koronavirusas
  Lietuviškas dosnumas. Vilnius sugalvojo, kaip atsakyti į "Kremliaus propagandą"
  Tegai:
  koronavirusas, COVID-19, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos