10:02 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Pasak specialistų, pasveikusių pacientų kraujyje yra antikūnų, todėl juos galima naudoti gydymui ir perpilti tiems, kas šiuo metu serga

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Sklifosovskio greitosios medicinos pagalbos institutas ir Maskvos miesto ligoninė Nr. 52 atliko pirmąjį kraujo plazmos perpylimą COVID-19 sergantiems žmonėms iš donorų, kurie pasveiko nuo koronavirusinės infekcijos.

  Tai RIA Novosti patvirtino Maskvos vicemerė socialinei plėtrai Anastasija Rakova.

  "Mes nuolatos stebime kolegų kitose šalyse darbus. Panašūs tyrimai sėkmingai vykdomi Kinijoje, Vokietijoje ir JAV. Tikimės, kad naujasis metodas padės mums veiksmingiau kovoti su koronaviruso pandemija", — sakė Rakova.

  Pasveikusių pacientų kraujyje yra antikūnų, todėl juos galima naudoti gydymui. Pirmaisiais donorais tapo 11 pacientų, kurie susidorojo su COVID-19, perpylimas buvo atliktas septyniems pacientams.

  Technologiją patvirtino kovos su koronavirusine infekcija klinikinis komitetas.

  Rakova pažymėjo, kad vieno donoro plazmos pakanka 1–3 pacientams, sergantiems koronavirusu.

  "Anot gydytojų, svarbiausias dalykas yra galimų donorų supratimas ir atjautumas. Kuo daugiau plazmos specialistai gali sukaupti, tuo daugiau žmonių galima išgelbėti", — teigė vicemerė.

  Gydytojai atidžiai tiria pasveikusių pacientų, kurie sutiko paaukoti kraujo plazmos, sveikatos būklę. Būtinai turi būti medicininė ataskaita apie COVID-19 sirgimo eigą, neigiami ŽIV, hepatitų B ir C testai, hemograma, biocheminiai kraujo tyrimai, specifiniai antikūnų testai pagal SARS-CoV-2 ir kt.

  Specialistai taip pat tikrina imuninio atsako stiprumą — kiek plazma bus naudinga kitiems pacientams.

  "Svarbiausia yra nustatyti, kurioje ligos stadijoje, kokia doze ir kokiais deriniais su kitomis priemonėmis sveikimo plazma turės didžiausią poveikį", — pridūrė Maskvos sveikatos apsaugos departamento Kraujo transfuzijos skyriaus specialistas Andrejus Bulanovas.

  Tuo pat metu Sklifosovskio instituto direktorius Sergejus Petrikovas teigė, kad išgydyto nuo koronaviruso paciento plazma pirmiausia perpilama kritinės būklės pacientams.

  "Žiūrima pagal klinikinį vaizdą. Jis pagrįstas kompiuterinės tomografijos duomenimis apie paciento kvėpavimo būklę ir uždegiminį atsaką, kiek jis ryškus. Taigi, pacientams, kurie yra tarp neinvazinės ventiliacijos ir perėjimo prie invazinės ventiliacijos stadijoje, jie ir yra šios plazmos akceptoriai", — aiškino specialistas.

  Bendras užsikrėtusių COVID-19 skaičius Rusijoje siekia 10 131, beveik 700 pacientų pasveiko, 76 žmonės mirė. Maskvoje liga buvo diagnozuota 6698 pacientams, 313 pasveiko, 38 mirė.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Dar šia tema

  Rusijos įmonė rengia imuniteto koronavirusui testą
  Putinas pareikalavo suteikti gydytojams draudimo garantijas kaip kariams
  Italijos premjeras įvertino užuominas apie Rusijos pateiktas sąlygas pagalbai suteikti
  Tegai:
  gydymas, karantinas, koronavirusas, Rusija

  Svarbiausios temos