15:46 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kryme buvo nutraukta Ukrainos gynybos ministerijos pagrindinio žvalgybos skyriaus veikla, nukreipta į sabotažo ir teroro aktų organizavimą ir vykdymą, valstybės paslapčių vagystę ir Rusijos piliečių verbavimą

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Teisėsaugos institucijos Kryme sulaikė grupę Ukrainos žvalgybininkų, kurie verbavo rusus, bandė organizuoti teroro išpuolius ir pavogti informaciją, susijusią su valstybės paslaptimis, pranešė FSB spaudos tarnyba.

  "Krymo Respublikos teritorijoje buvo nutraukta Ukrainos gynybos ministerijos pagrindinio žvalgybos skyriaus veikla, nukreipta į sabotažo ir teroro aktų organizavimą ir vykdymą, valstybės paslapčių vagystę ir Rusijos piliečių verbavimą", — sakoma pranešime.

  Pažymima, kad "atskleistas žvalgybos operacijas organizavo Ukrainos karinės žvalgybos skyriaus, dislokuoto Chersone, vadovas pulkininkas Achmedovas Olegas, gimęs 1975 metais".

  Achmedovas užverbavo agentų grupę, į kurios sudėtį įėjo "Rusijos ginkluotųjų pajėgų tarnautoja, kuri įtariama išdavusi Ukrainos karinės žvalgybos atstovams jai patikėtą valstybės paslaptį sudarančią informaciją, ir Ukrainos pilietis, įtariamas šnipinėjimo veikla, vykdyta Ukrainos žvalgybos tarnybos nurodymu."

  "Kaltinamųjų atžvilgiu Rusijos FSB Tyrimų skyrius iškėlė baudžiamąsias bylas dėl valstybės išdavystės ir šnipinėjimo", — sakoma pranešime.

  Pabrėžta, kad vadovaudamasis humanizmo principu ir atsižvelgdamas į tai, kad kaltinamoji turi nepilnamečių vaikų, teismas jai paskyrė prevencinę priemonę — namų areštą. Ukrainos pilietis sulaikytas.

  Dar šia tema

  JAV tiki, kad Krymą ištiks Baltijos šalių likimas. Ir istorijos pabaiga
  Krymas susivienijimą su Rusija pavadino likimo dovana
  Putinas įvertino bandymus suabejoti Krymo tapatybe
  Buvę JAV ambasadoriai koronaviruse įžvelgia Krymo "grąžinimo" Ukrainai galimybę
  Tegai:
  teroras, Ukraina, Krymas

  Svarbiausios temos