03:51 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertas mano, kad Pentagonas savo pareiškimais apie Rusijos bandymus siekia sukurti neigiamos informacijos foną aplink Rusijos Federacijos gynybos programą

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Rusijos išbandyta raketa yra skirta priešraketinės gynybos sistemai, o JAV tvirtinimai dėl jos anti-palydovinio pobūdžio — bandymas pagrįsti savo pačių pretenzijas į kosmosą, mano karo ekspertas Aleksejus Leonkovas.

  Anksčiau JAV Karinių oro pajėgų generolas Džonas Reimondas (John Raymond) apkaltino Rusiją dėl anti-palydovinio pobūdžio tiesioginio perėmimo raketos bandymo balandžio 15 dieną.

  "Regis, buvo išbandyta raketa A-235 "Nudol" [sukurta Maskvos pramoninio regiono priešraketinės gynybos sistemai], kuri yra priešraketinis ginklas. Mes neužsiimame provokacijomis, turime aiškią, skaidrią gynybos iniciatyvą: mes išbandome ginklus, kurie mus saugos", — cituoja Leonkovą RIA Novosti.

  Ekspertas pabrėžė, kad priešraketinės gynybos sistemos kompleksai pirmiausia susiję su gynybinėmis ginklų sistemomis, JAV savo tokio tipo sistemas klasifikuoja lygiai taip pat.

  JAV žinojo apie paleidimą

  Agentūros pašnekovas pažymėjo, kad visi tokie bandymai yra planuojami, Maskva reguliariai informuoja Vašingtoną apie raketų paleidimą, kad išvengtų klaidingo raketų atakos įspėjimo sistemos įsijungimo.

  "Yra mažų niuansų, kuriuos amerikiečiai, kaip visada, pamiršta pasakyti. Tiek Maskva, tiek Vašingtonas turi veiksmingas raketų atakos įspėjimo sistemas. Mes įspėjame amerikiečius apie bet kokius mūsų paleidimus, kad jų automatizavimas nesuveiktų dėl mūsų raketų. Todėl ir A-235 bandymai buvo atliekami nustatyta tvarka", — pasakojo Leonkovas.

  Tikslas — demonizuoti Rusiją

  Ekspertas mano, kad Pentagonas savo pareiškimais apie Rusijos bandymus siekia sukurti neigiamos informacijos foną aplink Rusijos Federacijos gynybos programą, tuo tarpu, kai būtent JAV vadovavo karinio dominavimo kosmose nustatymui.

  "Tokiais pareiškimais amerikiečiai nori išpūsti tam tikrą sensaciją — jie sako, kad mes keliame pavojų Jungtinių Valstijų anti-palydovinei grupei, kuri šiandien yra bene didžiausia. Tuo tarpu blogi, kaip visada, yra rusai. Nenustebsiu, jei jie netrukus pareikš, kad mūsų palydovinės elektroninės karo sistemos įtraukimas sutrikdė strateginius JAV ir Europos santykius", — sakė jis.

  Anksčiau 2018 metais Leonkovas, komentuodamas informaciją apie "Nudol" kompleksą, RIA Novosti pranešė, kad pagrindinis naujųjų Rusijos priešraketinės gynybos sistemų bruožas yra jų mobilumas, dėl kurio bus galima užtikrinti ne tik Maskvos ir centrinio pramoninio regiono, bet ir bet kurios Rusijos Federacijos priešraketinę gynybą.

  Dar šia tema

  JAV įtaria Rusiją atliekant eksperimentus su branduoliniais ginklais
  Rusija negavo atsakymo iš JAV dėl galimybės pratęsti START sutartį
  Tegai:
  raketa, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos