01:12 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Krovinio savininkui iškelta administracinio teisės pažeidimo byla. Kaliningrado įmonei, kuriai priklausė prekės, gresia bauda

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Kaliningrado srityje rasta didelė "sankcionuotų prekių" partija, pranešė Kaliningrado regioninės muitinės spaudos tarnyba.

  Iš Lietuvos į Rusiją važiavęs sunkvežimis buvo sulaikytas Černyševskojės kontrolės punkte (Kybartų pasienis). Vairuotojas pateikė krovinio lydimuosius dokumentus, kuriuose buvo nurodyta, kad jis gabeno maisto produktus vienai iš Kaliningrado įmonių.

  Patikrinimo metu muitinės pareigūnai nustatė, kad aštuonios tonos maisto produktų buvo pagamintos ES ir už juos gali būti taikomos sankcijos. Prekės buvo konfiskuotos ir sunaikintos.

  Krovinio savininkui iškelta administracinė byla, įmonei gresia bauda iki 3500 eurų.

  2014 metais Maskva įvedė maisto embargą — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, prisijungusių prie antirusiškų sankcijų. Kalbama apie JAV, ES šalis, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Nuo 2016 metų embargas buvo iškeltas ir Ukrainai.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad šalis yra pasirengusi panaikinti embargą, jei partneriai Europoje pasielgs taip pat. Maskva ne kartą pabrėžė, kad mano, jog kalbėti sankcijų kalba — neproduktyvu.

  Dar šia tema

  Sandoris lyg ir yra, bet jo nėra. Kokia yra pagrindinė OPEC+ susitikimo intriga
  Vokietijos deputatas paaiškino sankcijų panaikinimo dėl koronaviruso būtinumą
  Tegai:
  Kaliningrado sritis, Lietuva, sankcijos, prekės

  Svarbiausios temos