05:05 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Anot ministro, iš įvairių šaltinių Rusija žino, kad kai kurios valstybės neprieštarautų sekti Italijos patirtį

  VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Kai kurioms Europos šalims, įskaitant NATO nares, kurios neprieštarautų kreiptis į Rusiją pagalbos koronaviruso pandemijos fone, neleidžia tai daryti "vyresnieji bendražygiai", sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  Anot jo, kai kurios šalys bando "įgyvendinti geopolitiką" net pandemijos metu.

  "Mes visi žinome situaciją dėl paramos, kurią Rusija teikia Italijai tiesioginiu ministro pirmininko prašymu. Kai kurios Italijos žiniasklaidos priemonės vis nenusiramina, bandydamos parodyti tai beveik kaip karinę invaziją į Aljanso teritoriją", — RIA Novosti cituoja Lavrovo pareiškimą "Pervyj kanal" laidoje "Didysis žaidimas".

  "Iš įvairių šaltinių žinome, kad kelioms Europos, Europos Sąjungos ir NATO šalims, kurios neprieštarautų žengti Italijos patirties keliu ir kreiptis į mus dėl tam tikros rūšies pagalbos, kurioje turime gerą santykinį pranašumą, paprasčiausiai to neleidžia daryti vyresnieji bendražygiai", — sakė jis.

  Rusijos epidemiologai ir Rusijos gynybos ministerijos radiacinės, cheminės ir biologinės gynybos pajėgų specialistai kartu su Italijos kariuomene jau atliko visišką pensionatų, kuriuose gyvena vyresnio amžiaus žmonės, dezinfekavimą daugiau nei 71 Lombardijos gyvenvietėje. Apdoroti 79 pastatai, daugiau kaip 600 tūkstančių kvadratinių metrų vidaus patalpų ir daugiau kaip 110 tūkstančių kvadratinių metrų asfaltuotų kelių.

  Remiantis naujausiais duomenimis, COVID-19 koronaviruso aukų skaičius Italijoje siekia beveik 26 tūkstančius žmonių, bendras užsikrėtimų skaičius per visą šalies epidemiją, įskaitant mirusius ir pasveikusius, yra daugiau nei 192 tūkstančiai.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Dar šia tema

  Prireikus Rusija pasinaudos Trampo siūlymu tiekti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus
  Humanitarinė pagalba naikina pasaulio politinę tvarką
  Kinija pasirengusi bendradarbiauti su Rusija ir PSO kovoje su koronavirusu
  Mirk pats, bet draugui padėk
  Tegai:
  Italija, koronavirusas, pandemija, pagalba, ES, Rusija, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos