20:24 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2170)

  Procenka taip pat papasakojo, kur dažniausiai COVID-19 užsikrečia gydytojai ir kad sunkių ligos atvejų procentas yra mažiau priklausomas nuo amžiaus

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Komunarkos ligoninės vyriausiasis gydytojas Denisas Procenka patikslino, kaip jis persirgo koronaviruso infekcija.

  "Tai gana tipiška, vidutinio sunkumo forma, karščiavimas, tam tikras plaučių pažeidimas, tačiau tai leido man neambulatoriškai gydytis, beje, ta pačia terapija, kokią mes naudojame savo pacientams", — sakė gydytojas televizijos kanalui "Rossija 1".

  Anot Procenkos, analizė parodė, kad dažniau gydytojai užsikrečia ne darbe. Kaip pastebėjo vyriausiasis gydytojas, nepaisant artimo kontakto su pacientu, infekcijos rizika yra daug mažesnė, nes gydytojai naudoja apsaugines priemones.

  "Bet kontaktas yra išorėje. Kur yra užsikrėtę mūsų pacientai? Ne ligoninėje jie užsikrečia virusu, jie užsikrečia lauke, gatvėje", — pažymėjo jis.

  Jis taip pat pažymėjo, kad koronaviruso gydymo protokolai Rusijoje yra pagrįsti ne įrodymais pagrįsta medicina, o patirtimi, ypač kolegų iš Kinijos, kurie chaotiškai ieškojo "tinkamų vaistų per COVID-19 protrūkį". Kaip pabrėžė gydytojas, naujas koronavirusas yra blogas tuo, kad jam nėra konkretaus gydymo.

  Anot Procenkos, sunkią ligos formą turinčių žmonių procentas yra mažai priklausomas nuo amžiaus.

  "Intensyviosios terapijos skyriuje turime jaunų pacientų. Šiems jauniems pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Šie jauni pacientai, deja, miršta", — teigė vyriausiasis gydytojas.

  Gydytojas pridūrė, kad jauniausio 24 metų paciento, prijungto prie dirbtinės ventiliacijos prietaiso, būklė stabilizavosi. Jauniausias asmuo, kurio nepavyko išgelbėti, buvo 36 metų.

  Kaip pažymėjo gydytojas, Komunarkos ligoninėje yra pacientų, kurie yra intensyviosios terapijos skyriuje, kas antras iš jų yra prijungtas prie DPV.

  Pagal užsikrėtusiųjų skaičių Rusija užima septintąją vietą, aplenkdama Iraną, Kiniją ir Turkiją. Per visą laiką Rusijoje mirė 1222 žmonės. Valdžia ragino piliečius laikytis visų atsargumo priemonių, taip pat laikytis atstumo viešose vietose.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 227 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2170)

  Dar šia tema

  Rizikos pasiekia aukščiausią ribą. Putinas kalbėjo apie situaciją su COVID-19 Rusijoje
  Paaiškėjo, kaip Putinas gyvena ir dirba per karantiną
  Tegai:
  koronavirusas, gydytojai, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos