05:11 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pastaraisiais metais Rusijos ginkluotosios pajėgos stipriai modernizuotos. Virš Maskvos praskris naujausi lėktuvai, kurie leis vizualiai įvertinti visus pokyčius, mano ekspertas Igoris Korotčenka

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Gegužės 9-ąją Maskvoje vyks Pergalės parado aviacinė dalis, kuri leis pamatyti tų pokyčių, kurie pastaraisiais metais įvyko Rusijos kariuomenės įrangoje, mastą, interviu Sputnik radijui pasakė karo ekspertas, žurnalo "Nacionalinė gynyba" vyriausiasis redaktorius Igoris Korotčenka.

  Maskvoje ir kituose miestuose gegužės 9 dieną dėl koronaviruso pandemijos nevyks tradicinis paradas ir kiti antžeminiai renginiai, tačiau išliks aviacinė dalis — virš kai kurių miestų praskris kovinės aviacijos įgulos.

  Į dangų visoje Rusijoje pakils beveik 600 įvairių tipų orlaivių, įskaitant naujausius naikintuvus Su-57, bombonešius Tu-95MS bei Tu-160.

  "Jei pažvelgtume į strateginę aviaciją, tai raketnešio Tu-160 ir TU-95MS modernizavimas. Labai svarbu, kad šios mašinos įgijo anksčiau jiems neįprastas funkcijas: atlikti misijas ne tik Rusijos strateginių branduolinių pajėgų aviacijos komponentų interesais, bet ir smogiamųjų uždavinių vykdymas naudojant įprastus ginklus. Tiek Tu-95, tiek Tu-160 aktyviai dalyvavo Sirijos kampanijoje, vykdydami tiek tikslinius bombardavimus, tiek sparnuotųjų raketų paleidimus. <...> Šioje misijoje aktyviai dalyvavo ir modernizuoti tolimieji bombonešiai Tu-22M3. Visi trys nurodytų bombonešių tipai dalyvaus Pergalės parado oro dalyje, jie skris virš Maskvos ir Raudonosios aikštės", — pasakė Igoris Korotčenka.

  Ekspertas taip pat pareiškė, kad dar vienas naujas Rusijos ginklų parko elementas yra naikintuvai MiG-31, aprūpinti viršgarsine raketa "Kinžal". Šios mašinos taip pat dalyvaus parade.

  "Iš karto noriu pasakyti, jog nepaisant to, kad parado sausumos dalis buvo atšaukta, visas Pergalės paradas, skirtas 75-osioms nacistinės Vokietijos pralaimėjimo metinėms ir pergalei Didžiajame Tėvynės kare paminėti, bus surengtas, kai tik epideminė situacija tai leis padaryti", — pridūrė jis.

  Dar šia tema

  Vokietija pasmerkė bandymus perrašyti istoriją
  Skaitykite eiles apie karą: Rusijos Federacijos tarybos pirmininkė apie Pergalės 75-metį
  Baltijos šalys 75-ųjų Pergalės metinių išvakarėse apkaltino TSRS jų "pavergimu"
  Tegai:
  Rusijos oro ir kosmoso pajėgos, Pergalės diena, Rusija

  Svarbiausios temos