19:53 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tačiau, kaip paaiškino įstatymo pataisų iniciatoriai, galimybė balsuoti paštu ir nuotoliniu būdu nebus taikoma balsavimui dėl Rusijos Konstitucijos pataisų

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūma priėmė įstatymą dėl galimybės balsuoti rinkimuose ir referendumuose paštu ir nuotoliniu būdu, taip pat dėl ​​rinkėjų parašų rinkimo už kandidatą naudojantis portalu "Valstybės paslaugos". Šią informaciją skelbia RIA Novosti.

  Iniciatyvą rėmė Žemųjų rūmų Kontrolės ir reguliavimo komiteto nariai, "Vieningosios Rusijos" nariai Olga Sevastjanova, Dmitrijus Lamejkinas ir Irina Marjaš, taip pat pirmasis valstybės kūrimo ir įstatymų leidybos komiteto pirmininko pavaduotojas Michailas Emeljanovas.

  Pirminėje projekto versijoje buvo numatyta surinkti ne daugiau kaip pusę reikiamo parašų skaičiaus per portalą "Valstybės paslaugos".

  Be to, norint išvengti klaidų, dokumente buvo nurodyta, kad rinkimus ar referendumą organizuojanti komisija privalo patvirtinti parašo lapo užpildymo pavyzdį: pritvirtindamas parašą ir datą, rinkėjas asmeniškai įveda savo pavardę, vardą ir tėvavardį.

  Antrajam svarstymui buvo parengta keletas pakeitimų. Visų pirma, pateiktas pasiūlymas dėl galimybės balsuoti rinkimuose ir referendumuose paštu ir nuotoliniu būdu, VRK nustatys tokio balsavimo formato poreikį. Be to, kaip paaiškino pataisos bendraautoris, "Vieningosios Rusijos" deputatas Dmitrijus Viatkinas, ši taisyklė nebus taikoma balsavimui dėl Rusijos Konstitucijos pataisų.

  Tarp pakeitimų taip pat buvo pasiūlymas, pagal kurį įstatymų leidžiamosios valdžios atstovų išrinkto subjekto vadovo rinkimai gali būti atidedami, jei regione ar dviejose ar daugiau jo savivaldybių įvedama ekstremali situacija.

  Pataisoms pritarė dauguma deputatų: palaikė 249, prieš — 79.

  Be to, trečiadienį plenariniame posėdyje Valstybės Dūma priėmė įstatymą, pratęsiantį elektroninio balsavimo Maskvoje eksperimentą 2020 ir 2021 metams.

  Anot šio įstatymo iniciatorių, anksčiau priimtas norminių aktų rinkinys ir techninė bazė prisidėjo prie sėkmingo eksperimentinio nuotolinio elektroninio balsavimo vykdymo 2019 metų rugsėjo 8 dienos rinkimuose Maskvoje. Atsižvelgiant į tai, ši balsavimo forma Rusijos sostinėje gali būti išplėsta iki visų lygių rinkimų: federalinės vyriausybės organams, Maskvos vyriausybės organams ir vietos vyriausybėms dar dvejiems metams.

  Skaitmeninės rinkimų apylinkės pirmą kartą buvo panaudotos Maskvoje 30 balsavimo punktų praėjusių metų rugsėjo 8 dieną. Šiuose rajonuose galėjo balsuoti rinkėjai iš 20 regionų: 16-oje buvo surengti aukščiausių pareigūnų rinkimai, keturiuose — Valstybės Dūmos deputatų rinkimai.

  Kovo pradžioje Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pasirašė Rusijos Federacijos Konstitucijos pakeitimų įstatymą, kuriuo leidžiama dabartiniam valstybės vadovui dalyvauti naujuose rinkimuose.

  Visos Rusijos balsavimas dėl Konstitucijos pakeitimo įstatymo projekto buvo suplanuotas balandžio 22 dieną. Pataisos įsigaliotų, jei jas palaikytų daugiau nei pusė rinkėjų. Tačiau dėl koronaviruso pandemijos Putinas atidėjo balsavimą, kol kas nauja data dar nepaskelbta.

  Tegai:
  balsavimas internetu, balsavimas, Rusija

  Svarbiausios temos