16:01 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Mokslininkas, pristatydamas Putinui naują vėžio gydymo metodiką, pažymėjo, kad šis metodas puikiai tinka Zavorotniuk ligos gydymui, tačiau kol kas jos situacija nėra tokia jau bloga

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Rusijos mokslų akademijos Molekulinės biologijos instituto sukurtos technologijos, skirtos kovai su galutine vėžio stadija, gali būti naudojamos gydant aktorę Anastasiją Zavorotniuk, instituto direktorius Aleksandras Makarovas sakė prezidentui Vladimirui Putinui susitikime dėl genetinių technologijų plėtros.

  Anot jo, kalbama apie pacientų gydymą virusais.

  "Tokios technologijos veiksmingumas yra labai įdomus, mes tikrai ją išbandome ketvirtos, paskutinės stadijos pacientams, kai jie neturi ko prarasti, o tradicinė terapija jau nebeveiksminga, tai savanoriai", — cituoja Makarovą RIA Novosti.

  Jis pažymėjo, kad jau dabar yra gana didelis procentas atvejų, kai atsiranda remisija ir pacientai pradeda gyventi normalų gyvenimą.

  Aktorė Anastasija Zavorotniuk
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова

  "Tai ypač akivaizdu glioblastomos atveju — piktybiniam navikui, kuris gana dažnai pradėjo paveikti mūsų pagrindinius menininkus, kultūros veikėjus ir, deja, su liūdnu rezultatu. Kol kas tik Anastasija Zavorotniuk, kuri kovoja su šia liga, mes taip pat stengiamės joje (Zavorotniuk kovoje — Sputnik) dalyvauti", — teigė Makarovas.

  Jis paaiškino, kad aktorės giminaičiai leido institutui paimti jos naviko ląstelių, o ekspertai jau parinko virusus, kurie jas naikina.

  "Tačiau ten kol kas padėtis nėra tokia nerimą kelianti, kad būtų galima pritaikyti mūsų technologijas", — pridūrė Makarovas.

  Anot jo, pacientai, sergantys glioblastoma, gyvena ne ilgiau kaip pusantrų metų, tačiau Molekulinės biologijos institute yra pavyzdžių, kai žymiai pailgėja gyvenimo laikas — pacientai su remisija gyvena daugiau nei trejus metus.

  Apie Anastasijos Zavorotniuk ligą tapo žinoma praėjusių metų rugpjūtį. Kai kurios žiniasklaidos priemonės pranešė, kad ji serga smegenų vėžiu. Tačiau aktorės šeima ilgą laiką nekomentavo šių pranešimų, o vėliau patvirtino, kad Zavorotniuk iš tiesų gydoma, jai buvo diagnozuota glioblastoma.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida pranešė apie Zavorotniuk sveikatos būklės pagerėjimą
  Aktorės Zavorotniuk dukra paskelbė naują savo motinos nuotrauką
  Anastasija Zavorotniuk padėkojo už palaikymą
  Pirmą kartą ligos metu Zavorotniuk atsakė sekėjams "Instagram" paskyroje
  Tegai:
  Anastasija Zavorotniuk, Vladimiras Putinas, liga, vėžys, Rusija

  Svarbiausios temos