07:57 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Keturiuose tokiuose laivuose bus įrengtas priešlėktuvinės priešraketinės gynybos zenitinių raketų ir patrankos komplekso "Pancyr" jūrinis variantas

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Artimiausiu metu Baltijos laivynas turi gauti šešis mažus projekto 22800 ("Karakurt") raketinius laivus. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos karinio jūrų laivyno vyriausiąjį vadą Nikolajų Jevmenovą.

  Anksčiau buvęs Rusijos karinio jūrų laivyno vadas Vladimiras Koroliovas pranešė, kad "Karakurt" serijos pristatymas Baltijos laivynui bus baigtas 2021 metais, tačiau laivų skaičiaus nenurodė. Dabar Baltijos laivynas jau turi du tokius mažus raketinius laivus — "Mytišči" ir "Sovetsk".

  "Baltijos laivyno laivų sudėtis yra naujos kartos laivais aprūpinimo stadijoje. Visų pirma, artimiausiu metu Baltijos laivyno antvandeninis komponentas bus papildytas serija iš šešių mažų projekto 22800 raketinių laivų", — Jevmenovo žodžius cituoja Gynybos ministerijos Informacijos ir masinės komunikacijos departamentas.

  Vyriausiasis vadas pažymėjo, kad keturiuose tokiuose laivuose bus įrengtas priešlėktuvinės priešraketinės gynybos zenitinių raketų ir patrankos komplekso "Pancyr" jūrinis variantas. Pirmasis "Karakurt" su šiuo kompleksu bus laivas "Odincovo", be to, artimiausiu metu numatomi jame įrengto komplekso "Pancyr" bandymai.

  Vyriausiasis vadas pasveikino jūreivius su Baltijos laivyno diena, kuri švenčiama gegužės 18 dieną, ir pavadino susivienijimą "pažangiu ešelonu <...> vakarų strateginėje kryptyje".

  Dar šia tema

  Rusijos Baltijos laivynas: netoli Rusijos sienų pradėjo dažniau skraidyti NATO lėktuvai
  Baltijos laivynas atliko didelio masto tankų pratybas Kaliningrado srityje
  Kaip šaudo Baltijos laivyno korvečių artilerija — video
  Rusijos gynybos ministerija nufilmavo Baltijos laivyno įrangos pakrovimą į laivus
  Tegai:
  Baltijos laivynas, Rusija

  Svarbiausios temos