08:41 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (294)

  Buvęs Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas ragino nepriimti šių valstybių į ES, tačiau tada jo neklausė, priminė Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel atsidūrė sunkioje padėtyje, nes, viena vertus, ji yra neoficiali Europos Sąjungos vadovė ir palaiko Europos vienybę, kita vertus, ji nenori palikti projekto "Nord Stream-2", per konferenciją MIA "Rossija segodnia" spaudos centre pažymėjo Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas.

  Vokietijos federalinė tinklų agentūra (BNA) atleido "Nord Stream-2" nuo ES dujų direktyvos Vokietijoje taisyklių. Išimtis taikoma dujotiekio atkarpai, esančiai Vokietijoje (įskaitant šalies teritorinius vandenis) ir galioja 20 metų.

  Anksčiau Vokietijos federalinė tinklų agentūra atsisakė netaikyti "Nord Stream-2" Europos Sąjungos dujų direktyvos taisyklių.

  "Jei Vokietija dabar pradės aštrų konfliktą su Briuseliu, tada pati Vokietija taps Europos vienybės destabilizacijos šaltiniu. Merkel to visai nenori, ypač visų šių kalbų apie galimą Europos Sąjungos žlugimą, kad Europos Sąjunga prarado savo jėgas, kad nepalaikė valstybių narių, fone. Merkel dabar nenori įsitraukti į aštrų konfliktą su ES valdančiomis institucijomis ir inicijuoti šį tolesnį susiskaidymą, kuris teoriškai gali sukelti visos struktūros žlugimą", — teigė senatorius.

  Anot Puškovo, jei Vokietija pralaimės dujotiekio projekto įgyvendinimo klausimu, tai gali būti stiprus smūgis šaliai ir pačios Merkel autoritetui. Senatorius pažymi, kad Vokietija patiria antirusišką spaudimą ES. Visų pirma, anot jo, problemas kuria Baltijos šalys ir Lenkija, kurių nereikėjo priimti į organizaciją.

  "Prisimenu, kai Žakas Širakas (Jacques Chirac, buvęs Prancūzijos prezidentas) sakė: "Kodėl mes priimame juos visus? Šios šalys sukurs daugybę problemų mums. Jos reikalaus pinigų, ginčysis mus su Rusija, primes mums savo darbotvarkę. Jos padarys mus priklausomus nuo JAV, nes į jas orientuojasi, turiu omenyje tiek Baltijos valstybes, tiek Lenkiją". Tada Širakas kalbėjo apie tai. Deja, jie nepaklausė Širako, o dabar Europos Sąjunga yra šios nedidelės valstybių grupės, kuri yra apsėsta neapykantos Rusijai ir neturi kitos ideologijos, įkaitė. Merkel dabar susiduria su šia dilema", — pridūrė jis.
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (294)

  Dar šia tema

  Lavrovas prognozuoja ES brangias dujas dėl kliūčių "Nord Stream-2"
  "Nord Stream-2 AG" nesutinka su Vokietijos reguliuotojo sprendimu
  "Wintershall Dea" įvykdė įsipareigojimus "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Europos Sąjunga, Aleksejus Puškovas

  Svarbiausios temos