09:27 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Pasak tyrimų instituto, kuriame kuriamas vaistas, direktoriaus, jis pats suleido sau vakciną, tačiau tai negali būti laikoma bandymu

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Koronaviruso vakcinos gamybą Rusijoje planuojama pradėti vasaros pabaigoje, RIA Novosti sakė Rusijos Federacijos Sveikatos apsaugos ministerijos Epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų instituto direktorius Aleksandras Guncburgas.

  "Mums nustatomi tokie terminai, atsižvelgiant į tai, ką dar turime padaryti pandemijos metu, iki vasaros pabaigos, kad mes jau bandytume pradėti gaminti. Deja, gamyba neleis iš karto imunizuoti daugelio mūsų šalies gyventojų, tačiau juos priima organizatoriai. Sveikatos priežiūra yra precedento neturinčios pastangos ir veiksmai, kad, įregistravus vakciną, kuo greičiau pereitų prie jos masto didinimo", — agentūrai sakė jis.

  Anot jo, ikiklinikiniai vakcinos nuo COVID-19 tyrimai parodė gerą rezultatą, tyrimas su žmonėmis planuojamas iki birželio 15 dienos.

  "Baigti ikiklinikiniai tyrimai, viskas padaryta su mažais gyvūnais, ištirta toksikologija, ištirta ūminė ir lėtinė toksikologija, dabar baigiami eksperimentai su primatais, tai yra su beždžionėmis, kur, ačiū Dievui, iki šiol gauti geri imunogeniškumo rezultatai, ir dėl saugumo", — sakė jis.

  Anot tyrimų instituto vadovo, jis jau buvo įsileidęs sau vakciną nuo koronaviruso, kuri buvo sukurta centre.

  "Kontingentas, tiesiogiai susijęs su šios vakcinos kūrimu... kad mes, kaip profesionalai, dalyvautume darbe, kuris mums buvo patikėtas, kurį... šiuo metu darome taip, kad, neduok Dieve, vėl reiktų grįžti į saviizoliaciją, neišsimušti iš darbinio ritmo, mes apsisaugojome skiepais", — teigė jis.

  Tai, jo teigimu, jokiu būdu negali būti laikoma vakcinos tyrimu.

  "Tai nėra bandymas. Tai yra gynyba, kad galėtume tęsti šį darbą. Bet kurio darbuotojo praradimas atideda šį darbą. Žinodami, ką jie [darbuotojai — Sputnik] kuria, sąmoningai žengė šį žingsnį. Ir aš pats taip pat! Aš dėviu kaukę, nes taip priimtina. Manęs galima nesibaiminti", — teigė jis.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Dar šia tema

  Menas sugrįžta: Italijos muziejai sušvelninus karantiną
  Čaplinskas nesutinka su NVSC teiginiu, kad Lietuvoje nedaug besimptomių atvejų
  Tegai:
  vakcinacija, koronavirusas, Rusija

  Svarbiausios temos