05:07 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ministerija priminė, kad vykdydami profesinę pareigą žurnalistai negali būti puolami policijos

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Maskva mano, kad Mineapolio policijos tyčinis purškimas ašarinėmis dujomis RIA Novosti korespondento Michailo Turgijevo akivaizdoje yra nepateisinamo žiaurumo pasireiškimas, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  "Nerimaujama dėl didėjančio policijos smurto atvejų ir nepagrįstų žurnalistų sulaikymų, kai jie parodo protestus Jungtinėse Valstijose, kurie kilo po George'o Floyd'o mirties. Mums atrodo nepriimtina, kad JAV teisėsaugos agentūros prieš žiniasklaidos atstovus naudoja specialias priemones — gumines kulkas ir ašarines dujas — pateikus spaudos kortelę", — teigia ministerija.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija priminė, kad žiniasklaidos darbuotojai buvo užpulti teisėsaugos vykdydami savo profesinę pareigą ir tarptautinius įsipareigojimus užtikrinti žurnalistų saugumą ir netrukdomą veiklą.

  "Mes manome, kad Amerikos kompetentingos institucijos atliks išsamų įvykių tyrimą. Mes raginame atitinkamas tarptautines struktūras ir žmogaus teisių NVO tinkamai reaguoti į šią savivalę", — sakė ministerija.

  MIA "Rossija segodnia" savo ruožtu reikalavo, kad JAV valdžia ištirtų policijos pareigūnų, kurie naudojo ašarines dujas prieš Michailą Turgijevą, veiksmus ir gautų už juos teisingą bausmę.

  Anksčiau pranešta, kad Mineapolio policija po protesto išsklaidymo sąmoningai panaudojo ašarines dujas prieš žurnalistus, "VICE" televizijos įgulos narius ir RIA Novosti korespondentą Michailą Turgijevą.

  Protestai JAV

  Šią savaitę Mineapolyje ir daugelyje kitų JAV miestų kilo riaušės. Tiek protestuotojai, tiek teisėsaugos pareigūnai naudojo jėgą.

  Priežastis buvo afroamerikiečio George'o Floyd'o mirtis galimai dėl policijos kaltės. Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose parodyta, kaip teisėsaugos pareigūnai Floyd'ui uždėjo antrankius, trys iš jų partiesė jį ant žemės, o vienas iš jų prispaudė keliu jo kaklą. Floyd'as kelis kartus sakė negalintis kvėpuoti, po to nutilo. Jis mirė ligoninėje.

  Vienas iš policininkų buvo apkaltintas netyčiniu nužudymu, dar keturi buvo atleisti. Mineapolis ir kaimyninis Sent Polo miestas savaitgaliui įvedė komendanto valandą.

  Dar šia tema

  Trampas nurodė paspartinti afroamerikiečio mirties sulaikymo metu tyrimą
  Mineapolio valdžia dėl riaušių prašo Nacionalinės gvardijos paramos
  Tegai:
  protestai, žurnalistai, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Rusija, JAV

  Svarbiausios temos